Elektrikų profesinio meistriškumo konkursas

Rietavo dvare prieš 131 metus pirmą kartą buvo įžiebta elektros lemputė. Nuo to laiko elektriko specialybė yra viena svarbiausių visų gyvenimuose. Be šios svarbios grandies nevyksta jokie procesai mūsų gyvenimuose: medikai negalėtų operuoti, virėjai negalėtų virti, net diskotekos negalėtų vykti. Elektrikas yra vienas svarbiausių asmenų įmonėse, nes dingus elektrai stoja visi procesiniai veiksmai. Didieji energetikai kuria nepriklausomos Lietuvos energetikos ateitį, organizuoja strategines sesijas, o mūsų mokiniai yra tos rankos, kurios įgyvendina sugeneruotus algoritmus.

 

Geriausi būsimieji elektrikai iš įvairių šalies profesinio mokymo įstaigų nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse dėl geriausio jaunojo profesionalo vardo balandžio 17 d. susirungė Energetikos sektoriniame praktinio mokymo centre (Rungos g. 18, Elektrėnuose). Neatsitiktinai būtent šią dieną – Lietuvos energetikų dieną – buvo nuspręsta organizuoti Nacionalinį elektrikų profesinio meistriškumo konkursą. Šį konkursą jau antrus metus organizuoja dviejų profesinio mokymo įstaigų komandos: Elektrėnų profesinio mokymo centras ir Alytaus profesinio rengimo centras. Šiais metais konkursas vyko Elektrėnų profesinio mokymo centre. Konkurse dalyvavo 20 dalyvių iš 11 profesinio mokymo įstaigų. Konkurso dalyviai varžėsi dviejuose pogrupiuose (viename – besimokantieji pagal pirminio, kitame – pagal tęstinio mokymo programą) ir atliko praktines užduotis, kurios maksimaliai priartintos prie darbų, kuriuos įprastai atlieka elektrikai. Šias užduotis paruošė UAB „Žilinskis ir Co“ energetikos specialistai ir įvertino komisija, sudaryta iš verslo atstovų.

 

„Elektrikai – tai labai žemiška ir paprasta, tačiau labai reikalinga profesija. Rinkoje atsiranda vis naujų konstrukcinių sprendimų, įmonėse sparčiai diegiamos pažangios automatizuotos gamybos technologijos, todėl nuolat kinta ir tobulėja elektros įrenginiai bei prietaisai. Dėl to didėja ir juos prižiūrintiems specialistams keliami reikalavimai. Todėl labai džiaugiamės, kad užduotis konkurso dalyviams rengia praktikai – mūsų partneriai iš UAB „Žilinskis ir co“. Būtent praktikai – didžiausių Lietuvos energetikos įmonių atstovai vertins ir mokinių-konkurso dalyvių gebėjimus atlikti šias užduotis ir skaitys paskaitas juos atlydėjusiems profesijos mokytojams“, – pasakoja Elektrėnų profesinio mokymo centro direktorė Lina Triponienė.

 

Elektrikai – viena paklausiausių profesijų šiuolaikinėje darbo rinkoje, o konkursas – galimybė susitikti darbdaviui ir būsimam darbuotojui. „Todėl šalies energetikos įmonių atstovai ne tik stebi ir vertina jo dalyvių gebėjimus ir įgūdžius, bet ir renkasi būsimus darbuotojus, o mokiniai tikisi sulaukti patrauklių darbo pasiūlymų“, – priduria Alytaus profesinio rengimo centro Sektorinio praktinio mokymo centro vadovė Živilė Šatienė.

 

Konkursas nebūtų įvykęs be partnerių – verslo atstovų: Energetikų mokymo centras, UAB „Žilinskis ir Co“, UAB „Schneider Electric Lietuva“, UAB „Bauwerk Group Lietuva“, UAB „SDG“, UAB „Elektromontuotojas“, AB „Vilniaus baldai“, Ignitis gamyba.

 

 

 

Konkurso metu visi atvykusieji galėjo dalyvauti kvalifikacinėse paskaitose. UAB Schneider Electric Lietuva pristatė elektromobilių įkrovimo sprendimus, o Ignitis gamyba atstovas pristatė perspektyvas gamybinėje energetikos dalyje. UAB SDG kalbėjo apie elektrosaugos svarbą bei pravedė pirmos pagalbos mokymus.

 

Galutinėje rezultatų lentelėje, besimokantieji pagal pirminio profesinio mokymo programą, užėmė pirmąsias vietas šie mokiniai:

I vieta – Vidmantas Gelūnas (VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras)

II vieta – Darius Petraška (Alytaus profesinio rengimo centras)

III vieta – Vidmantas Navickis (Šiaulių technologijų mokymo centras)

 

Besimokantieji pagal tęstinio profesinio mokymo programą, vietas užėmė:

I vieta – Vytautas Macaitis (Plungės technologijų ir verslo mokykla)

II – vieta Rokas Glebus (VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras)

III – vieta Saulius Rinkevičius (Alytaus profesinio rengimo centras)

 

Kitais metais visi vėl bus kviečiami pasimatuoti energetines galias nacionaliniame profesinio mokymo konkurse Alytuje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.