Ekonomika aktyviai – įdomių ekonomikos pamokų ir viktorinų savaitė

Ar žinote, kaip mobilųjį telefoną iškeisti į „Porsche“? Susimąstote, ar robotai pakeis žmones? Ar įmanoma gyventi nemokamai? Atsakymus į visus šiuos klausimus sužinosite naujame Lietuvos laisvosios rinkos instituto ir LRT projekte „Ekonomika aktyviai“.

 

Visą pirmąją birželio savaitę, www.lrt.lt kasdien bus publikuojama ekonomikos pamoka ir viktorina bei suteikta reali galimybė laimėti prizų. Lietuvos laisvosios rinkos instituto paruoštos ekonomikos pamokos skirtos moksleiviams, tačiau tikrai bus įdomios ir suaugusiesiems.

 

„Ekonomika yra nepaprastai įdomi, tad pažadame, kad kasdien pasirodančios temos bus įtraukios ir ypač naudingos, juk ekonomikos išmanymas mums reikalingas kasdieniams sprendimams. Pasibaigus mokslo metams, nuo birželio pirmosios, kasdien po pusvalandį kviečiame skirti ekonomikai. Paskatinkite įsitraukti moksleivius, mokykitės patys, nes Nacionalinio ekonomikos egzamino rezultatai parodė, kad suaugusiųjų ir moksleivių rezultatai – nelabai skiriasi“, – sako Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovė, ekonomikos vadovėlio autorė Marija Vyšniauskaitė.

 

Pamokas lrt.lt portale lengvai rasite su grotažyme #ekonomikaaktyviai. Kiekvieną pamoką sudarys svarbiausių ekonomikos reiškinių paaiškinimas, pavyzdžiai ir viktorina.

„Tarptautinis tyrimas parodė, kad pirmą kartą Lietuvos jaunimo žinios atsiplėšė nuo dugno. Vis daugiau moksleivių moka ne tik atsakyti į lengviausius klausimus, bet ir vertinti ekonominius reiškinius. Šio projekto tikslas – įdomiai paaiškinti svarbiausius ekonomikos principus, siekti, kad Lietuvos žmonių ekonominis raštingumas neatsiliktų nuo kaimynių Estijos ir Lenkijos. Ekonomikos išmanymas – viena kertinių šiandien reikalingų kompetencijų“, – prie iniciatyvos kviečia prisidėti Marija Vyšniauskaitė.

 

Prestižinio tarptautinio tyrimo PISA rezultatai rodo, kad Lietuvos penkiolikmečiai per trejus metus finansinio raštingumo srityje, iš visų tirtų šalių yra pažangiausi.

Pirmą kartą 2015-aisiais tikrintos mūsų paauglių žinios, susijusios su pinigais ir jų valdymu, buvo kritiškai menkos. Tąkart su slovakais dalijomės paskutinę vietą tarp ES šalių. Nauji rezultatai stebina – pakilome į 8–10 poziciją iš 20 tyrime dalyvavusių šalių, pralenkėme Ispaniją, Slovakiją, Italiją, Bulgariją ir esame arti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vidurkio.

 

Pirmoji ekonomikos pamoka – birželio 1 d. 10 val.

 

Pamokas galima užsiprenumeruoti į elektroninį paštą čia. 

 

Lietuvos laisvosios rinkos instituto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.