EK narys N. Schmitas: Lietuva imasi svarbių iniciatyvų sudarydama galimybes asmenims įgyti darbo rinkoje reikalingų įgūdžių

Spalio 21 d. švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė susitiko su už darbo vietas ir socialines teises atsakingu Europos Komisijos nariu Nicolas Schmitu. Susitikime aptarta galimybių įgyti naujus įgūdžius, reikalingus sparčiai besikeičiančioje darbo rinkoje, svarba.

 

N. Schmitas pabrėžė, kad abi pusės sutaria dėl prioritetų: sparčiai besikeičiame pasaulyje ir darbo rinkoje būtina sudaryti kiekvienam asmeniui prieinamas galimybes ne tik įgyti, bet ir kelti kvalifikaciją bei persikvalifikuoti.

 

„Tiek profesinis mokymas, tiek mokymasis visą gyvenimą išlieka labai reikšmingas įgyjant darbo rinkoje reikalingus įgūdžius ne tik jaunimui, bet ir suaugusiems. Lietuva imasi labai svarbių iniciatyvų šioje srityje“, – sakė Nicolas Schmitas.

 

A. Kudarauskienė pabrėžė, kad Lietuvoje šiuo metu aktyviai dirbama su socialiniais partneriais siekiant sukurti lanksčiai į darbo rinkos paklausą reaguojančią profesinio mokymo pasiūlą.

 

„Dar viena mūsų iniciatyva – vieno langelio principu veiksianti suaugusiųjų švietimo elektroninė platforma, kurioje kiekvienas asmuo galės rasti jį dominančius mokymosi, kvalifikacijos tobulinimo pasiūlymus. Kadangi naujoje Europos įgūdžių darbotvarkėje individualias mokymosi paskyras akcentuoja ir Europos komisija, džiaugiamės galėdami eiti kartu su naujausiomis švietimo tendencijomis“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.