Edukacinis projektas „Jo didenybė Barokas“

Ugnė Sabaitytė, Kristina Tuinylienė

VšĮ „Culture live“ 2020 m. rudenį įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą edukacinį projektą „Muzika visiems“.

 

Viena iš keturių edukacinio ciklo dalių – programa „Jo didenybė Barokas“. Tai pamoka-koncertas su klasikinės muzikos atlikėjais, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos moksleiviais, Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos ir Nemenčinės muzikos mokyklos mokiniais.

Baroko epochą bei to laikmečio šokius pristatė choreografė, šokėja, aktorė, režisierė,VšĮ „Senųjų menų studija“ įkūrėja Jūratė Širvytė Rukštelė ir pianistas Darius Mažintas.

„Džiugu, kad šiuo visiems sudėtingu laikmečiu atsiranda iniciatyvų, kurios prasmingai prisideda prie kultūros sklaidos. Šios sąveikiosios pamokos supažindina moksleivius su svarbiomis epochomis, be kurių indėlio neįsivaizduojama ir šiandienos kultūra. Barokas, kuris davė pradžią fugos menui, operai ir kitai pasaulietinei muzikai. Klausykitės, mėgaukites, ir tikiuosi, kad  artimiausioje ateityje vėl galėsime girdėti fantastišką muziką gyvai“, – įspūdžiais apie projektą dalijosi pianistas D. Mažintas.

 

Projekto metu dalyviai susipažino su Baroko epocha, senoviniais šokiais, mokėsi atlikti muzikinius kūrinius, šokių žingsnelius.

 

Projekto autorės ir koordinatorės – mes, Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos mokytojos Ugnė Sabaitytė ir Giedrė Daugelienė bei Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mokytoja Kristina Tuinylienė.

 

Kviečiame susipažinti su vaizdo medžiaga.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.