Edukacinė savaitė „Visos profesijos svarbios ir reikalingos“

Inga Jonuškienė
,
Šiaulių r. Drąsučių mokyklos ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Lapkričio 5–9 d. Šiaulių r. Drąsučių mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupėje „Boružiukai“ vyko edukacinė savaitė „Visos profesijos svarbios ir reikalingos“. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Lina Vaitkienė ir aš, Inga Jonuškienė, kartu su vaikais ne tik susipažinome su įvairiomis profesijomis, bet ir atlikome kūrybinius darbus.

 

Pirmadienio rytmetį nuotaikingai nusiteikę grupės vaikučiai lankėsi Drąsučių mokyklos bibliotekoje, kurioje dirba bibliotekininkė Laima Jucaitė. Ji išsamiai papasakojo apie bibliotekininko specialybę. Vaikai buvo kupini naujų ispūdžių apie grojančias, mažiausias, didžiausias, storiausias ir 3D knygas. Esame dėkingi bibliotekininkei Laimutei, kuri mus su džiaugsmu priėmė.

Antradienio rytą apie staliaus darbą pasakojo ugdytinio Igno tėtis Vidas Leistrumas. Jis parodė daug įvairių staliaus įrankių, vaikai turėjo galimybę patys pasigaminti lavinamąjį žaislą: šveitė, pjovė, kalė vinis.

 

Trečiadienį vaikus aplankė Šiaulių rajono policijos komisariato tyrėja Sandra Jakė. Ji vaikus supažindino su savo profesija, parodė pagrindinius policininko darbo įrankius: žibintuvėlį, antrankius, raciją, dujų balionėlį. Vaikai pakartojo saugaus eismo taisykles.

 

Ketvirtadienio rytmetį visi pasipuošę liemenėmis ir atšvaitais keliavome pas šakočių ir grybukų kepėją Ritą Nuniavienę. Rita ir jos darbuotoja vaikus supažindino su grybukų kepimo ir puošimo technika, parodė, su kokiu mechanizmu yra kepamas šakotis. Vaikai buvo nustebę, kiek daug įvairių produktų reikia, norint iškepti grybukus.

 

Penktadienio popietę vaikus aplankė VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos mokinė Gita Pilsudskytė. Ji supažindino su kirpėjo profesija. Kiekvienas vaikas ant lapo galėjo sukurti patinkančią šukuoseną, o Gita visiems ne tik sušukavo plaukus, bet ir nudažė kelias sruogas nuplaunamomis kreidelėmis. Visi norėjo išbandyti sušukuoti, supinti ar net įsukti suktuką į plaukus.

 

Labai džiaugiamės, kad vaikai noriai dalyvavo visose edukacinėse veiklose, o baigiantis savaitei nupiešė gražias savo ateities profesijas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.