Edukacinė priemonė mokytojams

Giedrė Biržytė

Naujienlaiškis „Aš manau!“ – tai unikali edukacinė priemonė mokytojams, padedanti svarbiausias aktualijas analizuoti ir diskutuoti mokyklos bendruomenėse istorijos, pilietinio ugdymo, geografijos ir kitų pamokų metu. Tai – tęstinis projektas, besitęsiantis jau septintus metus.

 

Naujienlaiškis pirmą kartą inicijuotas 2015 m. pavasarį, kai Lietuvos mokykloms buvo išplatinti trys pirmieji naujienlaiškiai. 2015 m. gruodį SRT fondas finansavo dar dviejų naujienlaiškių atsiradimą. Tarptautinėje praktikoje tokie naujienlaiškiai yra formaliojo ugdymo dalis, tuo tarpu Lietuvoje pamokos vis dar yra nutolusios nuo aktualijų.

 

Kartą per mėnesį projekto komanda iš svarbiausių Lietuvos ir pasaulio aktualijų atrenka dvi temas, pateikia naujienų apžvalgą, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologų ir kitų ekspertų įžvalgas, atgarsius socialinės medijose bei užduotis moksleiviams.

 

Naujienlaiškio tikslas – supažindinti moksleivius su naujausiais įvykiais Lietuvoje ir pasaulyje bei skatinti kritinį mąstymą, medijų raštingumą, diskusijų kultūrą, įsitraukimą į politiką, mokyti formuluoti argumentuotas mintis bei dėstyti jas neįžeidžiant vienas kito ypač jautriomis temomis, kuriomis paaugliai paprastai nediskutuoja su savo bendraamžiais.

 

Šis projektas kuriamas kartu su VU TSPMI. Naujienlaiškio partneriai: LR Užsienio reikalų ministerija. Ankstesni partneriai: Švedijos Karalystės ambasada Vilniuje, LT – US alumnų asociacija, JAV valstybės departamentas, Europos Parlamento biuras Lietuvoje. Jį platina TAMO dienynas.

 

Naujienlaiškius galima rasti ir į savo el. pašto dėžutę užsiprenumeruoti čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.