Edukacinė platforma „6-asis SinBio pojūtis“

Vilnius-Lithuania iGEM 2021 komanda kviečia mokyklas integruoti edukacinį projektą „6-asis SinBio pojūtis“! Vilnius-Lithuania iGEM yra Vilniaus universiteto studentų komanda, jau septintą kartą dalyvaujanti tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse. Nors pagrindinė komandos projekto dalis – realių pasaulio problemų sprendimas laboratorijoje, daug dėmesio skiriama edukacijai apie šią mokslo sritį bei gyvybės mokslus apskritai. Šiam tikslui pasiekti, komanda sukūrė edukacinę platformą „6-asis SinBio pojūtis“, paremtą papildytos realybės technologija.

 

Projektą sudaro 10 skirtingų modelių: DNR, RNR, Baltymų sintezė, genų žirklės, sintetinė biologija, bioinformatika, GMO, bakterijų atsparumas antibiotikams, koronavirusas, vakcinų sudėtis. Prie kiekvieno modelio taip pat yra pateikiama tekstinė ir garsinė informacija. Modelius galima pasiekti QR kodais ir papildytos realybės žymekliais, kuriuos nuskaičius su telefono kamera, ekrane pasirodo papildytos realybės modelis. Kiekvienas lipdukas turi skirtingą QR kodą ir žymeklį, tad rodo skirtingą modelį. Taip pat galima tyrinėti modelius 3D formatu interneto svetainėje: https://igem-vilnius-ar.com/.

 

Daugelis modelių temų atitinka ugdymo programose esantį turinį, tad norime, kad projektas, o kartu ir sintetinė biologija, pasiektų mokyklas ir mokinius. Kad projektą būtų lengviau integruoti į mokymosi procesą, paruošėme papildomos informacijos mokykloms:

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Vilnius-Lithuania iGEM 2021 komandos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.