„Edukacinė išvyka į Nacionalinį saugomų teritorijų lankytojų centrą“  

Milda Piliuvienė
,
Vilniaus l.-d. „Atžalėlės“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Ikimokyklinio amžiaus vaikams aplinka yra neišsemiamas mokymosi ir ugdymosi šaltinis. Vaikai domisi viskuo, kas yra aplink – stebi, tyrinėja, eksperimentuoja, ieško informacijos. Edukacinės išvykos – puikus būdas naujoms erdvėms tyrinėti. Stebėdami kitus, vaikai geriau suvokia save ir supantį pasaulį.

Š. m. gegužę „Gandriukų“ grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis vyko į Vilniaus Antakalnio mikrorajone įsikūrusį Nacionalinį saugomų teritorijų lankytojų centrą. Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras – tai tarsi vartai į saugomus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, rezervatus ir draustinius. Lankytojų centre įrengtos ekspozicijos lankytojams padeda suprasti, ką ir kodėl reikia saugoti ir kodėl gamtosauga žmonijai darosi vis svarbesnė.

Vaizdo įrašas „Drugelio gyvenimo ciklas“

 

Pasižiūrėję trumpą vaizdo įrašą, „Gandriukų“ gr. ugdytiniai išsiaiškino, kad drugelio gyvenimo ciklą sudaro keturi etapai: kiaušinėlis, vikšras, lėliukė, drugelis. Išvydę pasaulį drugeliai yra labai silpni. Saulutei išdžiovinus šlapius ir raukšlėtus drugelio sparnelius, drugelis būna pasiruošęs skristi ir dėti kiaušinėlius, kad iš jų vėl atsirastų nauja karta.

„Interaktyvi smėlio dėžė“

 

Interaktyvioje smėlio dėžėje, panardinę rankas į nelimpantį prie rankų smėlį, vaikai galėjo projektuoti vaizdus ant smėlio: „žemės reljefą“, stebėti, kaip „išsiveržia vulkanas“, „lyja lietus“, „teliūškuoja vandenynas“ ir pan.

Ši veikla vaikus ypač sužavėjo ir ilgesniam laikui sutelkė dėmesį. Liesdami birų smėlį rankomis, vaikai patyrė malonius taktilinius pojūčius, o stebėdami realaus pasaulio vaizdus smėlio dėžėje – išlaisvino vaizduotę.

„Storiausios Sūduvos eglės kelmas“

 

Eglė nuo seno Lietuvoje buvo mėgstamas medis, nes žaliuoja ir žiemą, ir vasarą. Žmonės egles sodindavo savo sodybose. Išplitus krikščioniškoms tradicijoms, eglė tapo kalėdiniu medžiu. Lankytojų centre vaikai galėjo pamatyti gamtos paminklu įvardintos  storiausios Sūduvos eglės kelmą, kurio skersmuo  siekia apie 1,40 metro. Storiausios Sūduvos eglės amžius buvo maždaug 160 metų.

„Nacionalinio lankytojų centro saugomų teritorijų bibliotekėlė“

 

Rudenį „Gandriukų“ gr. vaikai lankėsi Antakalnio bibliotekoje. Šįkart Nacionalinio centro bibliotekėlėje vaikai galėjo pavartyti knygelių apie Lietuvos gyvūniją, augmeniją  ir saugomas Lietuvos teritorijas, pažaisti stalo žaidimus ir kt.

„Interaktyvus žaidimas „Apie gerves ir kormoranus“

 

Mažuosius centro lankytojus sudomino Lietuvoje sukurtas interaktyvus žaidimas apie gerves ir kormoranus.

Lietuvoje gyvenantys sparnuočiai kormoranai minta įvairaus dydžio žuvimis, dažniausiai pūgžliais, paprastosiomis kuojomis, ešeriais, plekšnėmis ir kt.

 

Modernioje interaktyvioje Nacionalinio lankytojų centro ekspozicijoje „Gandriukų“ grupės ugdytiniai tapo aktyviais centro dalyviais – čia jie galėjo viską liesti, klausyti, pajausti, ir žinoma, aktyviai pajudėti.

 

Dalyvaudami edukacinėje išvykoje, „Gandriukų“ gr. ugdytiniai patobulino socialinių įgūdžių, pažinimo, tyrinėjimo, mokėjimo mokytis ir kt. gebėjimus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.