Džiugios vasaros akimirkos lopšelyje-darželyje „Varpelis“

Jolita Miliškevičienė
,
direktorės pavaduotoja ugdymui

Vasaros metu vaikai daug laiko leidžia lauke. Čia jie gali pajusti, išgirsti, patirti daug malonių akimirkų – jausdami šilto lietaus lašus, vaikščiodami basomis po pievą ar smėlį, tiesiog žaisdami…

Kad ši vasara Kėdainių lopšelio-darželio „Varpelis“ vaikams būtų įsimintinesnė „Varliukų“ grupės mokytojos Aušra Jankauskaitė ir Neringa Paulauskienė įgyvendino jau pusmetį brandintą mintį – likti su vaikais darželyje nakčiai. Tokiu būdu gimė projektas „Naktis darželyje“, kurio įspūdžiais ir noriu pasidalinti.

 

Štai ir atėjo ilgai laukta birželio 25-oji, kai vaikai liks nakvynės darželyje. Į įstaigą mažieji rinkosi nešini kuprinėlėmis, kuriose sudėtos higienos priemonės, pižamos, mylimi žaisliukai, maisto atsargos.

Vakare, kai darželis ištuštėjo, o jaunesnieji draugai išlydėti į namus, mokytojos Aušra ir Neringa vaikams padarė staigmeną – į darželį sukvietė tėvelius!..

 

Mokytojos, ugdžiusios vaikus nuo lopšelio grupės, pasekė tėvams pasaką apie kelionę, trukusią penkerius metus. Joje buvo smagių, pamokančių, skatinančių tyrinėti ir mokytis, akimirkų. Mokytojos, dėkodamos vaikams už kartu praleistus metus, įteikė mokslo ir žinių simbolius „Pelėdžiukus“ ir palinkėjo geriausios kloties priešmokyklinėje ugdymo grupėje.

 

Vaikai ir tėveliais smagiai įveikė „Basų kojų“ takelio trasą, dalyvavo sporto varžybose. Išlydėję tėvelius namo, jėgas atgavo suvalgydami kibirą (10 l) gardžiųjų braškių, vėl žaidė judriuosius žaidimus. Po aktyvios veiklos vaišinosi picomis ir tėvelių suruoštomis vaišėmis. Pasistiprinę, sukūrė laužą, ir, jaukiai šnekučiuodamiesi, vaišinosi keptais zefyrais, prisimindami praėjusių metų akimirkas.

 

Tada mokytoja Aušra rado paslaptingą laišką su užuomina apie darželyje paslėptą… lobį. Įžiebę žibintus, kad būtų jaukiau klaidžioti tamsiais darželio koridoriais, draugai leidosi į paslaptingąją kelionę. Einant teko įveikti nemažai užduočių: skaičiuoti, įminti mįsles, pasakyti žinomą skaičiuotę, skirti kairę ir dešinę puses. Įveikę užduotis, patyrę jaudinančių emocijų tamsoje, vaikai surado ir pasidalino lobį.

Įsimintiniausia akimirka vaikams – vėlai vakare, į kiemą įvažiavęs policijos automobilis mirgėdamas švyturėliais ir pareigūnai atnešę vaikams tortą su fejerverkais! Pasisveikinę ir pabendravę su pareigūnais, vaikai vaišinosi tortu ir ėmėsi tyrinėti darželio teritoriją pasišviesdami prožektoriais.

 

Pavargę po aktyvios veiklos kieme, aktų salėje vaikai žiūrėjo filmukus. Po vidurnakčio grįžę į grupę, dar pažaidė ir ėmė ruoštis miegui. Nusiprausę, išsivalę dantukus, dar drauge pašėlo „Pagalvių mūšyje“ ir, po aktyviai praleistos dienos, nugrimzdo saldaus miego (vaikai sumigo 2 val. 10 min.).

 

Išaušus rytui (budo 8.00 val.), nakvotojų laukė ne tik ryto švaros procedūros, bet ir aktyvi mankšta darželio kieme, draugų sutikimas ir tėvelių padovanota pramoga ant batuto.

Šis projektas skatina vaikų bendradarbiavimą, ištvermę, gebėjimą įveikti kliūtis ir patirti džiaugsmą. Nauja, įdomi patirtis, naujos emocijos, kitas pasaulio, aplinkos, draugų ir savęs pažinimas – toks šio puikaus projekto tikslas.

 

Dėkoju mokytojoms Aušrai Jankauskaitei ir Neringai Paulauskienei už idėjas, iniciatyvą, puikų bendravimą ir bendradarbiavimą ne tik su vaikais, bet ir su tėvais. Didelis ačiū „Varliukų“ grupės tėvams, palaikantiems mokytojų iniciatyvas, prisidedantiems idėjomis ir šauniais sumanymais. Tikimės, kad šis projektas taps tradiciniu, nes „pirmasis blynas“ tikrai neprisvilo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.