Duonelės kepimo pamokėlė vaikams

Indrė Rusteikienė
,
Tauragės l.-d. „Ąžuoliukas“ mokytoja

Vieną rudens rytą Tauragės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Pelėdžiukų“ grupės vaikai su mokytojomis Indre Rusteikiene, Monika Altaravičiene ir mokytojos padėjėja Dalia Mertynaitiene išvyko į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą. Ten mūsų laukė centro darbuotojai. Pasitiko jauki aplinka ir svetingos šeimininkės. Viskas mums priminė jaukius kaimiškus lietuviškus namus, kurių virtuvėje pūpso krosnis, kur kepama duonelė. Norkaičių bendruomenės „Galmena“ narė Jolanta Geštautienė supažindino su duonelės keliu nuo grūdelio iki kepalėlio. Visi pasigaminome po savo kepaliuką, jį puošėme sezamo sėklelėmis, kmynais ar moliūgų sėklomis. Kas širdutės formos ornamentu, kas savo pirmąja vardo raide puošė savo pagamintą kepalėlį. Pašovę kepti duonelę, susipažinome su įvairiais javais, linais, paragavome ir lino sėklyčių, ir grūdelių. Duonelė vis dar buvo neiškepta, todėl žemaitiškai kalbanti centro kultūrinių renginių organizatorė Jurgita Brazauskienė ir meno vadovė Jolanta Kazlauskienė pakvietė pažaisti įvairiausių žaidimų ir ratelių.

 

Pažaidę, sušokę ratelį, Norkaičių bendruomenės „Galmena“ narės Jolantos Geštautienės buvome pakviesti prie stalo, kur mus vaišino namine duona, kmynų bei mėtų arbatomis, o duonos riekutes gardinome namine aviečių uogiene. Pagaliau sulaukę savo iškepusių duonos kepalėlių, padėkojome už jaukų pasibuvimą ir išskubėjome atgal į darželį.

 

Dėkojame darželio administracijai už suteiktą galimybę pakeliauti laiku. Mielai grįšime į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą praplėsti žinių, pasiklausyti, paragauti, pamatyti, išgirsti, pabandyti patiems, išmokti kuo daugiau apie lietuvių liaudies amatus, papročius ir tradicijas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.