Dubysos aukštupio mokykla pasirengusi skaitmeniniam pasauliui

Dainora Čepulė
,
Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokyklos pradinių klasių mokytoja

Gegužės 16–20 d. Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokyklos pedagogės Vida Šarauskienė, Ausma Šereivienė, Dainora Čepulė ir Greta Škikūnienė vyko į „Erasmus+“ projekto „Mes esame pasirengę skaitmeniniam pasauliui“ (angl. „We are Ready for the Digital World“) partnerių susitikimą Turkijoje, Antalijos mieste. Susitikę ieškojo atsakymų į klausimus apie skaitmeninį pasaulį, jo galimybes, naudą, technologijos revoliuciją.

 

Šiandien dažnai girdime, kad gyvename skaitmeniniame pasaulyje, didelė dalis socialinio gyvenimo persikėlė į internetą, į pokalbius ir daugelį kitų internetinio bendravimo būdų. Naujos technologijos daro planetą, kurioje gyvename, neatpažįstamą. Į mokyklas skaitmeninis pasaulis įsiveržė dideliu greičiu ir nė neketina iš čia pasitraukti. Anaiptol, šiandien sunkiai įsivaizduojame pamoką be įrenginių, programėlių, interneto teikiamų galimybių. Mokytojas šiame pasaulyje neretai jaučiasi naujoku, bet tik ne mokiniai – jie jau skaitmeninio pasaulio čiabuviai.

 

„Erasmus+“ projektas „Mes esame pasirengę skaitmeniniam pasauliui“ vienija mokytojus ir mokinius su skaitmenine era, veiksmingai naudojant IT įrankius ir metodus. Kontaktinį mokymą palikti nuošalyje dėl COVID-19 pandemijos buvo neišvengiama, teko pradėti nuotolinį mokymą, kuris neatsiejamas nuo įvairių programėlių. Mokiniai nedalyvauja mobilumuose užsienyje, bet jie dalyvauja konferencijose, seminaruose, mokytojams rengiami mokymai apie „Web 2“ įrankius, kodavimą, programavimą, robotiką ir virtualią realybę, siekiant tobulinti skaitmeninių ir technologinių įgūdžių kompetencijas.

 

 

„Erasmus+“ projektą „Mes esame pasirengę skaitmeniniam pasauliui“ įgyvendinančių mokytojų vizitas vyko Turkijoje, vienoje Antalijos berniukų gimnazijoje. Buvo tęsiamas bendradarbiavimas su Makedonijos, Graikijos, Ispanijos, Turkijos pedagogais, gilinamos žinios robotikos, programavimo, informacinių technologijų srityse. Dalyviai susipažino su IT programėlėmis, naudodamiesi „Tinkercad“ programa gamino mokyklos logotipą 3D spausdintuvu, lankėsi viename didžiausių mokslo centrų Antalijoje. Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavęs mokyklos direktorius palinkėjo visiems pedagogams parsivežti ne tik žinių, kitokios patirties, bet ir turkiškos energijos naujoms veikloms.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.