Draugystė su Švabacho menų gimnazija tęsiasi

Edita Girgždienė, Alina Kalinauskienė
,
projekto vadovės

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija jau 27 metus vykdo projektą „Draugystė su Švabacho menų gimnazija“. Draugai iš Vokietijos rugsėjo 12–24 d. svečiavosi Lietuvoje. Dvidešimt trys mokiniai apsigyveno gimnazistų šeimose, o juos lydėję mokytojai buvo svetingai priimti gimnazijos mokytojų Jurgos ir Evaldo Venckauskų bei Rasos Rusteikienės namuose. Šių metų vizito tikslas – pažinti Vakarų Lietuvos kraštą, ypač pamario regioną, todėl projekto programa buvo labai įvairi.

Svečiai, palikę Kauno oro uostą, trumpam stabtelėjo ir mieste: išbandė nusileidimą funikulieriumi, istorine transporto priemone, susipažino su senamiesčiu ir liko juo sužavėti. Kitą dieną gimnazistai lankėsi Nidoje. Didelis vėjas nesutrukdė pasidžiaugti Neringos miestu, suteikė galimybę pamatyti smėlio audrą kopose, o Gintaro muziejaus organizuotoje edukacinėje pamokoje – pasigaminti sėkmės amuletą. Juodkrantėje didelį įspūdį svečiams padarė Raganų kalnas. Gimnazistams labai patiko įdomi išvyka į Klaipėdą: vaikščiodami po senamiestį ir klausydamiesi gidės pasakojimų, sužinojo ne tik miesto istoriją, bet ir jį gaubiančias legendas. Klaipėdos pilyje, žaisdami viduramžių žaidimus, išbandė rankų stiprumą ir žvitrumą. Ventės Rage klausėsi ornitologo pasakojimo apie paukščių žiedavimą ir jų keliones. Žemaitijos sostinė Telšiai visus projekto dalyvius sužavėjo sumaniai mieste besislepiančiomis meškomis, o žemaičių „Alkos“ muziejus – galimybe nusipinti tradicinę draugystės juostelę ir dienos emocijas įamžinti piešinyje ant stiklo.

 

Savaitė prabėgo labai greitai. Per baigiamąjį vakarą gimnazijoje svečiai klausėsi liaudies instrumentais atliekamų kūrinių, žaidė liaudies žaidimus, o renginį vainikavo kartu atliekama daina „Žemėj Lietuvos“. Veiklos projekto dalyviams netrūko ir gimnazijoje: susipažino su jos istorija, dalyvavo pamokose. Padedami dailės mokytojos Joanos Lukienės, kūrė Draugystės parko skulptūras. Vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos ir režisierės Rasos Rusteikienės, gimnazistai tapo aktoriais ir kūrė vaidybinius etiudus. Dalyvavo orientacinėse varžybose, kurias organizavo matematikos mokytojas ir DoFe programos vadovas Giedrius Žemaitis. Paskutinis užsiėmimas – dailės mokytojos Ritos Batečko ir etikos mokytojos Ilmos Agajan pamoka „Draugystės tiltai“ – savotiškas draugystės tvirtumo patikrinimas. Mokinių statyti tiltai nesugriuvo, todėl galime teigti, kad draugystė dar ilgai tęsis. Atėjus laikui atsisveikinti, netrūko ašarų ir niekas nesakė: „Viso gero“, bet lyg sutarę visi kartojo: „Iki susitikimo kitą rudenį“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.