Dovana Lietuvai

Vera Afanasjeva
,
Klaipėdos l.-d. „Traukinukas“ ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja

Viena iš gražiausių Lietuvos valstybės švenčių yra Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Ėmėmės iniciatyvos sukurti dovaną Lietuvai.

 

Kaip smagu, kad šiemet pagaliau sulaukėme tikros žiemos, kuri padeda sukurti tikrus stebuklus. Pajūris nelepina mūsų žiemišku oru. Ilgai nelaukus, norėjosi kažko nepaprasto ir įsimintino, kad suteiktų džiaugsmo ne tik darželio ugdytiniams, kolegėms, tėvams, bet ir aplinkiniams.

 

Iškritus sniegui ir paspaudus šaltukui, per trumpą laiką, tėvelių ir kolegių padedami, surinkome didelį kiekį panaudotų įvairių talpų: nuo pieno, sulčių, vienkartinių indų, kibirėlių, plastmasinių dėžių. Esu dėkinga tėveliams, kurie noriai rinko talpas, šaldė „plytas“. Dėkinga savo kolegėms, kurios noriai kibo į darbą. Kadangi mano grupės ugdytiniai dar maži, į pagalbą atėjo „Aitvarėlių“ grupės vaikučiai su mokytoja metodininke Zita Guselnik.

 

Visi vaikai turėjo galimybę eksperimentuoti ir susipažinti su vandens savybėmis: dažyti vandenį, pilti į skirtingas talpas ir darželio kieme stebėti, kaip vanduo užšąla. Norėjosi ne tik pasigrožėti, bet ir palaižyti. Su vaikai diskutavome tema ar galima valgyti sniegą ir laižyti ledukus. Susidūrėme su žiemos iššūkiu. Gausiai pasnigus, talpos su vandeniu liko po sniegu ir esant žemesnei, nei 7 laipsniai temperatūrai, vanduo užšalo nepakankamai.

 

Taip dirbant, kalnas spalvingos „statybinės“ medžiagos vis didėjo ir traukė akį. Į statybos vietą „plytas“ nešėme ir vežėme rogutėmis. Vieną po kitos lipdėme spalvotas plytas ir su lyg kiekviena nauja eile geros emocijos liejosi per kraštus. Vaikai nekantriai laukė galutinio rezultato. Sutelkę visas jėgas ir per trumpą, tikros pajūrio žiemos laiką, spėjome sukurti šį kūrinį – Gedimino pilį. Vaikai sužinojo, kad dirbant kartu, net jei kiekvienas padeda po mažą plytą, galima pastatyti didelę pilį-tvirtovę.

Tai DOVANA LIETUVAI nuo mūsų mažųjų darželio ugdytinių. Mažais darbais skiepijame meilę, pagarbą savo Tėvynei ir tikime, kad mūsų ugdytiniai užaugs tikrais savo šalies patriotais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.