DofE programos žavesys

Greta Vaškevičiūtė
,
jaunoji korespondentė iš Putinų gimnazijos IVb kl.

Pasak Putinų gimnazijos Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (angl. The Duke of Edinburgh’s International Award, DofE) vadovių Eglės Bunzienės ir Jolantos Kocimienės, III–IV klasių kuratorių, ši, pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo ir savęs tobulinimo, programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų, ją įgyvendina daugiau nei 130 pasaulio šalių. Programos dalyviai savarankiškai pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi, įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių.

Tarptautinius DofE programos sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

 

Rugsėjo 23–24 d. Vilniuje vyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos ceremonija. Jauni žmonės iš visos Lietuvos (jų buvo net 261!) apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio apdovanojimais. Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley įteikė 2 aukso ženklelius, išskirtinai pagerbdamas ilgiausiai ir atkakliausiai programoje dalyvavusius DofE programos dalyvius – Kariną Bishop ir Edvardą Volodkevičių. Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė įteikė sidabro ir bronzos apdovanojimus.

 

Alytaus Putinų gimnazijos DofE dalyvėms: Austėjai Packevičiūtei (IVc kl.), Miglei Bazarauskaitei, Monikai Juonytei (IIIb kl.) ir Evelinai Abramavičiūtei įteikti bronzos ženkleliai.

Apdovanojimus gavusios jaunos merginos, siekdamos asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, ne mažiau kaip 6 mėnesius skyrė aktyviai fizinei veiklai, taip pat numatė tam tikrą laiką naujo ar jau turimų įgūdžių lavinimui bei aktyviai savanoriavo.

Kęstučio Kurieniaus nuotr.

Nacionalinės programos vadovė Inga Naujalė (pirma iš kairės) ir švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė (pirma iš dešinės) su DofE programos dalyvėmis iš Putinų gimnazijos. Antra iš kairės – trečių klasių kuratorė Jolanta Kocimienė, ketvirta – ketvirtų klasių kuratorė Eglė Bunzienė 

 

Paklaustos, merginos mielai dalijosi mintimis apie įvykdytas veiklas.

Štai trumpas Miglės Bazarauskaitės įspūdžių komentaras: „Mano vykdytos veiklos – savanorystė, sportas (bėgimas), mokymasis vairuoti. Žygis buvo sklandus – smagu vykdyti komandines užduotis: statyti palapinę, kurti laužą. Ruošimąsi žygiui truputį supainiojo karantinas, tačiau pasiruošėme puikiai. Šis žygis išmokė dirbti komandoje, labiau pasitikėti savimi. Nuoširdžiai rekomenduoju šią programą kitiems!“

 

Abiturientei Austėjai Packevičiūtei ši programa nepasirodė itin sunki: „Veiklos nebuvo pačios sunkiausios. Pasirinkau bėgimą – pildydama valandas programėlėje, kartais stebėjausi savimi, kad tiek kilometrų nubėgu.

Kitai veiklai rinkausi konditeriją – tai buvo tikras iššūkis. Kad viskas pasisektų, teko itin pasistengti, bet niekada nepavyko tobulai, tad tobulėti yra kur.

Žygio metu buvo įdomu keliauti su žygio draugėmis, jas geriau pažinti. Pasiruošimas nebuvo sunkus. Tereikėjo nuspręsti, ką pasiimti, ko nereikia, kas pravers, o kas užims papildomos vietos ir suteiks svorio. Turėjome planus, kuriais vadovavomės. Tai palengvino ruošimąsi.

Labai patiko ši programa, tikiuosi atsiras motyvacijos eiti toliau.“

 

Įspūdžiais pasidalino ir Monika Juonytė: „Mano vykdytos veiklos – mokymasis vairuoti, sportas (šuolis į tolį) ir savanorystė su pačiais nuostabiausiais Alytaus kultūros ir komunikacijos centro darbuotojais. Ruošimasis žygiams buvo nelengvas, tačiau tikrai vertas to, kas vyko žygio metu. Komandiniai žaidimai, laužo kūrimas, palapinės statymas – tai neįkainojama patirtis. Smagiausias žygio nuotykis, – kai stebėtojas mus sekė įlipęs į aukštą medį. Tai labai pralinksmino visas merginas.

Žygis suteikė galimybę geriau pažinti save, labiau pasitikėti savo jėgomis bei kantriai dirbti komandoje. Įspūdžiai liko labai geri, rekomenduoju visiems išbandyti DofE programą. Pabandžius, manau, norėsis tęsti programą taip, kaip ir man.“

 

Evelina Abramavičiūtė, taip pat gavusi bronzos ženklelį, dalijasi patirtimi: „Mano rūpėjo išlaikyti vairavimo teorijos egzaminą, kai sukaks 17 metų. Sekėsi puikiai – išlaikiau iš pirmo karto! Kitas tikslas – nubėgti 10 kilometrų. Pradžioje nubėgtų kilometrų skaičių sekėsi didinti puikiai, vėliau atsirado koronavirusas ir teko atidėti treniruotes, o kai situacija pagerėjo, sportavome kartu su drauge Migle. Bėgiojome lauke, dėvėdamos apsaugunes kaukes, kol galiausiai išaušo diena, kai įveikiau 10 kilometrų.

Trečiasis mano tikslas – savanoriauti Alytaus vaikų užimtumo centre. Ten padėjau ruošti namų darbus vaikams. Tiesa, pradžioje buvo nedrąsu, bet vėliau su vaikučiais pavyko susibičiuliauti. Ruošdamasi kvalifikaciniam žygiui, išmokau naujų dalykų: kaip naudotis kompasu, žemėlapiu, kaip užkurti ir kūrenti laužą, kepti virš jo dešreles. Ši patirtis, manau, pravers gyvenime.“

O dar užsienio kalbų mokymasis, jogos užsiėmimai, pagalba beglobiams gyvūnams… – kūrybingam darbui nusiteikusios gimnazijos klasių kuratorės Jolanta ir Eglė toliau vardijo DofE programos privalumus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.