Dienos šviesą išvydo ilgai laukta premjera

Arūnas Narauskas
,
Alytaus r. Simno specialiosios mokyklos specialusis pedagogas, metodininkas, teatro studijos „Runa“ vadovas

Besibaigiant kalendoriniam pavasariui, dienos šviesą jaukioje Simno kultūros namų salėje išvydo mūsų Alytaus r. Simno specialiosios mokyklos teatro studijos „Runa“ dvidešimt septintasis spektaklis „Mergaitė su degtukais“ (pagal H. K. Anderseno pasaką).

 

Atsitraukus uždangai, prožektorių apšviestoje scenoje pasirodė aštuoniolika artistų, penkiolika mūsų mokyklos mokinių ir trys Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ (Alytaus r. padalinys) jaunuoliai, buvę mūsų mokyklos mokiniai.

Į teatro studijos „Runa“ premjerą atvyko mūsų studijos globėjai, kino, teatro ir televizijos aktoriai Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys. LR Seimo narys, aktorius, režisierius, Robertas Šarknickas su savo padėjėja Jūrate Marčiulaitiene. Alytaus r. savivaldybės tarybos nariai, Jūratė Overaitytė ir Danielius Jakubavičius, bei kiti garbūs svečiai.

 

Aktoriai Larisa ir Jonas jauniesiems artistams tradiciškai atvežė nepaprastai gražų ir skanų didžiulį tortą, draugiškų pastebėjimų, jog mokiniai kasmet vis daugiau išmoksta teksto, bei nuoširdžiausių linkėjimų puokštę.

 

LR Seimo narys Robertas Šarknickas pasveikino teatro studijoje vaidinančius mokinius ir jų vadovą, džiaugėsi, kad kasmet pastatymai tampa vis sudėtingesni ir jautresni, o artistai vis drąsiau jaučiasi scenoje.

 

Besitęsiant karantinui, turėjome rimtą iššūkį. Su mokykloje besimokančiais mokiniais repeticijos vyko kontaktiniu būdu, su jaunuoliais – nuotoliniu būdu, tačiau viską apjungus didžiojoje scenoje, rezultatas abejingų nepaliko.

 

Mokyklos teatras – galinga vaikų, jaunuolių meninio ugdymo priemonė. Teatrinė veikla turi didelės reikšmės jaunuomenės kūrybiškumo ugdymui, padeda harmoningai bręsti asmenybei, sudaro puikias galimybes jaunai individualybei išreikšti save. Teatrinė veikla padeda mokiniams atsikratyti kompleksų, moko atsipalaiduoti, valingai susikaupti, lavina jų meninį skonį. Lankydami mokyklos teatro studiją ar būrelį, jaunieji artistai pajunta, kad jie yra reikšmingi, o iš draugų ir artimųjų sulaukia tam tikro pripažinimo. Neįgalumas nėra pažeidęs kūrybos poreikio. Todėl specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniai (SUP), gali save puikiai išreikšti teatrinėje veikloje.

 

Ypatingą ačiū sakome savo ištikimiausiems rėmėjams, advokatui Ramūnui Mikulskui iš advokatų kontoros Law&Suit (Mikulskas, Baliutis, Vasilionokas ir partneriai). Ačiū sakome mūsų nuolatinėms teatro švenčių rėmėjoms – Alytaus r. savivaldybės tarybos narei, gydytojai Jūratei Overaitytei, verslininkei Genovaitei Guževičienei. Be rėmėjų pagalbos būtų labai sunku organizuoti teatro šventes.

 

Integruoto ugdymo sąlygomis teatrinėje veikloje svarbiausias ne galutinis rezultatas – spektaklio pastatymas, – bet ir pats kūrybinis procesas, buvimas drauge su bendraamžiais ir bendraminčiais.

 

Mokyklinis teatras (vaidyba) neturėtų būti ilga ir nuobodi repeticija, o derėtų tapti įdomia ir džiaugsminga kūrybine laboratorija, kurioje kiekvienas dalyvis yra svarbus ir reikalingas, galintis gausinti savo gyvenimo patyrimą, gauti dvasinio peno asmenybei augti. Žiūrovai spektaklį galės išvysti interneto svetainėje www.danielius.net.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Aloyzas

    Labai sujaudino skaitant si straipsni , teatro vadovas labai entuziastingas kupinas ideju, o mokyklai toks vadovas tai yra sekme