Dienos šviesą išvydo dar viena teatro studijos „Runa“ premjera

Arūnas Narauskas
,
Alytaus r. Simno spec. m-klos specialusis pedagogas, metodininkas, teatro studijos „Runa“ vadovas

Štai ir praėjo dar viena teatro šventė, su daug šypsenų ir pačių geriausių emocijų. Sakoma, kad teatras atspindi žmogaus gyvenimą, jo džiaugsmus, liūdesį ir svajones. Malonu, kad balandžio 28 dieną, dvidešimt devintąjį kartą, galėjome tęsti šią gražią tradiciją ir mūsų žiūrovams pristatyti dar vieną premjerinį spektaklį. Šiais metais pastatėme spektaklį pagal H. K. Anderseno pasaką „Eglutė“.

 

Pasveikinti jaunųjų artistų atvyko Valstybinio Vilniaus mažojo teatro, kino ir televizijos aktoriai Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys. LR Seimo nariai Kęstutis Mažeika, Robertas Šarknickas. Alytaus r. savivaldybės tarybos nariai Jūratė Overaitytė-Jakubavičienė, Danielius Jakubavičius, Virgilijus Pranskevičius. Buvusios mokyklos direktorės Elena Dainauskienė ir Janina Žeimienė. Bendrijos „Viltis“ Alytaus r. padalinio pirmininkė Danutė Laukaitienė, mokinių ir jaunuolių tėveliai, kiti garbūs svečiai.

 

Vaikų ir brandaus jaunimo teatro studija „Runa“ susikūrė 1993 metais. Šiuo metu studijoje vaidina dešimt Alytaus r. Simno specialiosios mokyklos mokinių ir keturi buvę mūsų mokyklos mokiniai, dabar Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Alytaus r. padalinio Simno skyriaus jaunuoliai.

 

Svarbiausias mūsų teatro studijos „Runa“ veiklos principas – skatinti kiekvieno ugdytinio keitimosi, tobulėjimo procesą, stimuliuoti vaiko, jaunuolio dvasinio augimo perspektyvą. Teatro festivaliai, įvairios šventės, susitikimai su teatro srities profesionalais, jų pagyrimai, paskatinimai teikia galimybę toliau tobulėti. Kiekvienos repeticijos, kūrybinės užduotys individualiai planuojamos, derinamos konkrečiai prie kiekvieno ugdytinio, ypač atsižvelgta į SUP turinčių vaikų, jaunuolių individualius specialiuosius poreikius.

 

 

Nuoširdžiai dėkojame mūsų šventės rėmėjams. Ši parama mums kiekvienam yra dovana, kuri padeda patirti pasidalijimo ir bendrystės džiaugsmą. Ačiū advokatui Ramūnui Mikulskui, Almai Mikulskienei. Nuolatinėms renginio rėmėjoms, verslininkei Genovaitei Guževičei, Alytaus r. savivaldybės tarybos narei, gydytojai Jūratei Overaitytei-Jakubavičienei, Alytaus r. savivaldybės tarybos nariui Virgilijui Pranskevičiui už padovanotas medžiagas spektaklio dekoracijų gamybai. Dėkojame spektaklio modistei Kristinai Urmanavičienei už sukurtus ir pasiūtus nuostabius teatrinius kostiumus.

 

Už galimybę, repetuoti, vaidinti gražioje Simno kultūros namų scenoje nuoširdžiai dėkojame kultūrinės veiklos vadovei Irenai Pranckienei. Ačiū šaunioms šventės vedėjoms, aktorei Larisai Kalpokaitei ir bibliotekininkei Sandrai Sėjavičienei. Už spektaklio įamžinimą dėkojame, Danieliui Jakubavičiui. Visą spektaklį bus galima pamatyti portale www.danielius.net

 

Dėkojame visiems kurie mylite šią šventę, teatras yra puiki priemonė augti ir tobulėti tiek vaikams, tiek suaugusiems. Labai tikimės, kad visi pasimatysime kitais metais jubiliejiniame 30-ajame spektaklyje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.