Diena, skirta muziejams

Vaida Stagniūnaitė
,
Putinų g-jos IIa kl. mokinė

Lapkričio 22 d. grupelė mokinių iš Putinų gimnazijos su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininke Ligita Sarapiene bei Vytautu Bigaila, neformaliojo ugdymo mokytoju, pasinaudodami Mokinio kultūros paso teikiamomis paslaugomis, lankėsi Kaune, rašytojo Juozo Grušo muziejuje. Ten juos šiltai sutiko muziejininkė Evelina Nokaitė. Ji aprodė muziejų, papasakojo apie garsiojo dramaturgo Juozo Grušo gyvenimą. Taip pat buvo surengta viktorina, kurioje patikrintos žinios apie Juozo Grušo istorinę dramą „Barbora Radvilaitė“. Muziejaus darbuotoja pasiūlė  pageidaujantiems pasimatuoti spektaklio pagrindinių veikėjų Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto kostiumus. Laikas buvo praleistas ne tik smagiai, bet ir prasmingai.

 

Tą pačią dieną minėtas putiniškių dvidešimtukas  kartu su pedagogais nuvyko ir į Balio Sruogos ir Vandos Daugirdaitės-Sruogienės muziejų, kuris įsikūręs namuose, kur prieš Antrąjį pasaulinį karą dvejus metus gyveno Sruogų šeima (visai netoli Kalniečių gatvės, kurioje yra minėtas J. Grušo muziejus). Atvykus į poeto namus, pasitiko muziejaus darbuotoja Birutė Glaznerienė, kuri papasakojo apie Sruogos gyvenimą, aprodė darbo kambarį, svetainę bei jų vienintelės dukros Dalios kambarį. Sužinota daug įdomių faktų iš jo gyvenimo ir apie jo sukurtus kūrinius. Detaliai paaiškinta, kodėl garsus profesorius, rašytojas atsidūrė Štuthofo koncentracijos stovykloje, kaip gimė jo Nobelio premijos vertas antifašistinis memuarų kūrinys „Dievų miškas“.

Iš visų pasakojimų labiausiai įsiminė poeto draugystė su Vincu Mickevičiumi-Krėve. Jie po paskaitų Kauno Vytauto Didžiojo universitete eidavo pas Sruogą į namus pakalbėti ir pažaisti šachmatais. Krėvė žaisdamas mėgdavo sukčiauti, bet poetas suprasdavo, kai garsusis dzūkelis pradėdavo dainuoti dainą, ir labai įdėmiai stebėdavo, ar nesukčiauja. Bet Balys dėl to niekada nepykdavo, nes laikė jį geru draugu. Ši išvyka į muziejų paliko didelį įspūdį, nes gidė Sruogų muziejuje viską pasakojo labai įdomiai. Dar ne kartą sugrįžtume į poeto namus sužinoti dar daugiau apie jo gyvenimą, kūrybą, tragišką likimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.