Didžiausia kalėdinė jaunųjų verslų mugė – jau šį šeštadienį

Įsibėgėjant pasiruošimui Kalėdoms, į Vilnių sugrįžta jaunųjų verslininkų mugė „eXpo 2022“. Jau gruodžio 10 d. (šeštadienį) „Litexpo“ parodų ir kongresų rūmuose savo produktus ir paslaugas pasiūlys 130 jaunųjų mokinių bendrovių.

 

Kalėdinė „eXpo“ yra jau tradicija tapęs „Lietuvos Junior Achievement“ renginys, kuris kasmet vyksta Vilniuje. Neatsiejamas nuo sostinėje vykstančio kalėdinio laikotarpio, renginys siūlo išskirtinę galimybę susipažinti su jauniausiais verslų kūrėjais Lietuvoje – moksleiviais.

Renginys prasideda 11 val. ir tęsis iki 16 val.

Bendrovės ruošia dovanas mažoms ir didelėms Kalėdoms

 

Kalėdinės mugės organizatoriai sako, kad šiemet mokiniai pristatys savo produktus ir paslaugas, kurios puikiai tiks įvairioms Kalėdoms: nesvarbu, ar sveikinsite draugus, ar leisite laiką su šeima. „Pandemijos metu įpratome švęsti Kalėdas mažose grupelėse, todėl šiemet šventės tikriausiai bus priešingos – su daug žmonių. Vis dėlto turbūt niekas nenori praleisti ir jaukių nedidelių draugų susibūrimų. Nesvarbu, kokios šventės laukia, žvelgdami į šiais metais „eXpo“ dalyvaujančias bendroves, matome, kad originalių dovanų rasti galima visiems“, – pasakoja Andželika Rusteikienė, organizacijos vadovė.

 

Ji mini, kad šiemet mokyklose veikia jau daugiau nei 500 jaunųjų bendrovių. 130 iš jų pasirodys kalėdinėje mugėje. „Į „eXpo“ patenka tik įdomiausios, produktus ar paslaugas jau kuriančios bendrovės. Šiemet save pristatys, pavyzdžiui, bendrovės, kuriančios stalo žaidimus, kvepiančias natūralias žvakes, muilus, tekstilės gaminius. Mums patiems labai įdomu, kaip atrodys bendrovės iš Šiaulių nerti žaislai vaikams“, – vardina A. Rusteikienė.

Į mugę ateis įgauti įkvėpimo

 

Nepaisant to, kad mugėje dalyvaus daug bendrovių, kurių produktai puikiai tiks kalėdinėms dovanoms, ten prisistatys ir tokios bendrovės, kurios kuria inovatyvius, technologinius sprendimus. „Skatiname bendroves kurti tokius verslus, kurie kurtų vertę, spręsdami socialines ar aplinkosaugines problemas. Šiemet pastebime, kad daugėja mokinių, kurie kreipia vis daugiau dėmesio į fizinio aktyvumo skatinimą: „eXpo“ prisistatys bendrovės, kurios kuria technologinius sprendimus šiam XXI a. iššūkiui. Mokiniai taip pat ieško sprendimų vienišumo, mokymosi problemoms spręsti“, – pasakoja A. Rusteikienė.

 

2021 m. mugės akimirkos

Anot jos, mugėje apsilankyti verta ne vien tik dėl kalėdinės dvasios, bet ir dėl to, kad stebėti jaunus mokinius pradedant savo antreprenerystės kelionę yra labai įdomu, suteikia įkvėpimo patiems imtis verslo kūrimo žingsnio. „Žinoma, nereikėtų pamiršti ir to, kad jauniesiems verslininkams jūsų apsilankymas ir padrąsinantis pokalbis gali suteikti labai daug motyvacijos“, – sako „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė.

Organizatoriai pabrėžia, kad renginys yra nemokamas ir atviras visiems, tačiau privaloma registracija. Daugiau informacijos čia.

Apie „Lietuvos Junior Achievement“ ir „accelerator_x“

 

„Lietuvos Junior Achievement“ yra nevyriausybinė organizacija, jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderė Lietuvoje. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai: strateginiai poveikio investuotojai SEB bankas ir „Moody’s Lietuvoje“, strateginiai investuotojai „UPS“, „Narbutas“, „Scandagra“, partneriai „Coca-Cola Foundation“, „MJJ fondas“ ir kiti.

 

„accelerator_x“ – tai „Lietuvos Junior Achievement“ programa, suteikianti 9–12 klasių mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Ši programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinant, kaip verslas yra vystomas, valdomas, leidžiant mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus.

Strateginės plėtros partnerė Inovacijų agentūra 2021 m. inicijavo „accelerator_x“ programos įgyvendinimą visos Lietuvos mastu, o 2022 m. tęsia programos plėtrą.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.