Didžiausia bendradarbiavimo pamoka, skirta paminėti Vasario 16-ajai

Šiandien, vasario 12 d., mokytojai visoje Lietuvoje rengia pamokas, skirtas Vasario 16-ajai paminėti. Tačiau šiemet dalis mokytojų šventę pasitinka kiek kitaip – daugiau nei 450 mokytojų prisideda prie didžiausios bendradarbiavimo pamokos. Mokytojai, atradę porą savo klasei, bendradarbiauja ir veda jungtines pamokas. Šią iniciatyvą rengia projektas „Bendradarbiaujančios klasės“ ir VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“.

 

Projekto „Bendradarbiaujančios klasės“ iniciatorius, mokytojas Norbertas Airošius pasakoja, kad toks pamokų formatas, kai viena klasė bendradarbiauja su kitos mokyklos klase, vis labiau populiarėja Lietuvos mokyklose. Tokių pamokų svarba ypač išryškėjo pandemijos laikotarpiu, kai tenka pasitelkti visus įmanomus resursus, siekiant sukurti mokiniams kokybišką pamoką.

 

„Lietuvos mokytojai yra bendradarbiaujantys, drąsūs išbandyti naujoves ir, žinoma, labai pilietiški. Labai džiaugiamės kiekvienu prisijungusiu ir jo sėkme. Informacinės technologijos, bendradarbiavimas ir išmani tinklaveika gali padėti mokytojams parengti nuostabių pamokų, mažinti ruošimosi pamokoms laiką ir atverti naujų galimybių mokiniams. Mokytojai kartu parengė pamokas ir jas įgyvendins“, – teigia N. Airošius.

 

Jis priduria, kad bendradarbiaujant laimi visos pusės – tiek mokytojas, tiek mokinys, tiek ir mokyklos administracija. Atsiranda daugiau kūrybiškumo, mokytojai mokosi vieni iš kitų, pamokos tampa įdomesnės ir labiau įtraukiančios. Remiantis OECD tyrimais, pastebima, kad toks bendradarbiavimas daro teigiamą poveikį mokinių pasiekimams.

 

Ruošiantis didžiausiai bendradarbiavimo pamokai, mokytojai, iš daugiau nei 450 užsiregistravusiųjų, išsirinko savo mokomojo dalyko porininką ir kartu kūrė bendrą šios dienos pamokų planą. Be to, mokytojai turėjo galimybę keistis idėjomis ne tik tarpusavyje, bet ir su užsiregistravusiais mokytojais iš visos Lietuvos bei vieni iš kitų pasisemti kūrybiškumo. Šiandien jie poromis veda pirmąsias bendradarbiavimo pamokas savo klasėms. Numatytos bendros temos – „Žinutė Lietuvai“, „Portretas Lietuvai“, „Vasario 16-oji“.

 

Galiausiai, šią dieną vainikuos 12.00 val. vyksianti tiesioginė transliacija – jos metu mokiniai ir mokytojai dalysis savo mintimis bei kūryba apie Lietuvą ir laisvę. Prie tiesioginės transliacijos kviečiami prisijungti visi norintys dalyvauti ypatingoje – Vasario 16-ajai skirtoje – pamokoje.

Tiesioginę transliaciją galima stebėti čia.

 

„Mokyklų tobulinimo centro“ steigėja dr. Eglė Pranckūnienė džiaugiasi mokyklų susidomėjimu šia iniciatyva – tai tik parodo, kokia svarbi bendrystė ir palaikymas mokykloms. „Norisi pasidžiaugti tokiu mokyklų susitelkimu ir noru dalintis savo žiniomis bei idėjomis vieni su kitais. Labai kviečiu mokyklas atrasti bendradarbiavimo galimybių, bendrų idėjų ir išskirtinių pamokų, ne tik esant ypatingai progai – tegul tai vyksta kasdien. Juk tai atneša neįkainojamą patirtį mokytojams ir kūrybišką, įdomų pamokų turinį mūsų mokiniams.“

 

Su norinčiaisiais turiningai namuose su savo atžalomis paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, dalinamės keletu mokytojų idėjų iš didžiausios bendradarbiavimo pamokos.

 

Iškepkite pyragą pagal receptą iš „Lietuvos gimtadienio pyrago knygos

Projektas „Lietuvos gimtadienio pyragas“ – tai Lietuvos kultūros sostinės Neringos ir Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos dovana visai Lietuvai! Patys geriausi ir originaliausi pyragų receptai, iš įvairių šalies regionų ir savivaldybių, sujungiami į vieną Lietuvos gimtadienio pyragų receptų elektroninį leidinį.

Vasario 15 d. Lietuvos gimtadienio pyragų receptais bus pasidalyta su visa Lietuva.

 

Parašykite gimtadienio sveikinimą Lietuvai

Ypatingam sveikinimui – ypatingas šriftas. „Signato“ šriftas kurtas ilgiau nei 6 mėnesius, jis yra lygiai toks, kokį pamatysite Nepriklausomybės Akte. Jį galite nemokamai atsisiųsti ir suteikti savo sveikinimui dar daugiau autentiškumo ir to meto dvasios.

 

Surenkite viktoriną

Nors šios viktorinos skirtos moksleiviams, bet tėveliams gali tekti galvą taip pat gerai pasukti. Jaukus vakaras su visa šeima ir smagia viktorina – puikus būdas išlaikyti istoriją gyvą. Štai keli mokymo(si) ir vertinimo programa „Kahoot!“ mokytojų sukurti klausimynai – 1–4 klasėms ir 5–12 klasėms.

 

Įveikite žaidimų bendruomenės „Minecraft“ iššūkį

Kartu su mažiausiais moksleiviais – pradinukais – nerkite į žaidimų bendruomenės „Minecraft“ pasaulį ir įveikite šiuos nuotykius:

 

Kunigaikščių lobiai

Gediminaičių pilyje paslėpti lobiai! Susipažink su kunigaikščiais, išmok baltų dievus ir padėk Gediminui skaičiuoti.

 

Gelbstint Vytį

Keliauk į praeitį, sužinok Lietuvos herbo atsiradimo istoriją ir apgink Vytį nuo riterių invazijos bei kitų priešų!

 

Nepriklausomybės aktas

Tapk istorijos detektyvu ir rask Vasario 16-osios nepriklausomybės aktą bei sužinok apie Lietuvos signatarus!

 

 

Didžiausios bendradarbiavimo pamokos pranešėjai:

Kęstutis Subačius – lietuvių kalbos mokytojas ekspertas, Vilniaus Antano Vienuolio mokyklos direktorius, pirmojo Neringos kūrybingų žmonių kūrybos almanacho „Dorė“ sudarytojas, du kartus išrinktas vienu geriausiu Lietuvos mokytoju. Jo mokiniai ne kartą tapo Lietuvos filologų konkursų ir olimpiadų laureatais.

 

Gintarė Dikšienė – lietuvių kalbos ir kūrybinio rašymo mokytoja, Neringos meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja, kūrybinio rašymo mokytoja, Gintarė kuria eiles, tekstus, scenarijus vaikų spektakliams, skatina kurti ir jausti „čia ir dabar“. Kiekvieną vasarą Gintarė Lietuvos vaikams ir suaugusiems veda kūrybinio rašymo dirbtuves Neringoje.

 

Vytautas Valys – Neringos meno mokyklos mokytojas, Neringos 2020 m. metų mokytojas,  Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro chormeisteris, Vaikų operos studijos įkūrėjas, vadovas ir dirigentas. Per šešerius metus jam pavyko įgyvendinti daugelį muzikinių svajonių. „Mano kolektyvų pasiekimai yra ir mano pasiekimai. Kai dainuoja mano dainininkai, aš daug labiau jaudinuosi, nei pats stovėdamas prie dirigento pulto. Dėl savęs išlieku ramus, pasitikiu savimi. Bet kai dainuoja mano dainininkai, drebu, kad tik viskas vyktų sklandžiai“, – sako V. Valys.

 

Norbertas Airošius – Neringos gimnazijos informacinių technologijų mokytojas ekspertas, Neringos sporto mokyklos vadovas, turintis švietimo lyderystės konsultanto sertifikatą. Įvairių nacionalinių ir tarptautinių projektų komandų narys, kartu su mokiniais išbando naujausias technologijas ir veda mokymus Lietuvos mokytojams. Jo parengtas nuotolinio mokymo kursas mokytojams išverstas į 23 Europos Sąjungos kalbas.

 

Darius Kniūkšta – nuotykių architektas, organizacijos „Trys Kubai“ įkūrėjas ir vadovas. Puikiai žinomas žaidimų bendruomenės „Minecraft“ Lietuvoje narys nuolat nustebinantis naujais projektais, o vienas iš jų – „Edukraftas“ – bendrųjų ugdomųjų dalykų nuotoliniai žaidimų bendruomenės „Minecraft“ būreliai. Juose mokiniai mokosi bendradarbiaudami, simuliuodami realias situacijas ir tobulindami įvairias kompetencijas.

 

Aktyvias pertraukas mokiniams veda Neringos sporto mokyklos treneris Zigmantas Raudys.

 

Zigmantas Raudys – Neringos sporto mokyklos buriavimo treneris. Treneris tiki kiekvieno mokinio sėkme, yra parengęs daugybę puikių Lietuvos buriuotojų. Jam kiekviena diena – dar vienas žingsnis didelio tikslo link, todėl mokinių fizinis pasirengimas, sportinis meistriškumas ir tvirtas charakteris įrašytas kasdienėje darbotvarkėje.

 

VšĮ „Mokyklų tobulinimo centro“ informacija

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.