Dešimtokų pasiekimų patikrinimas šiais mokslo metais nevyks

Šiais mokslo metais pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas (PUPP) dešimtokams ir nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai (NMPP) nevyks.

Dešimtokams bus pasiūlyta savarankiškai atlikti PUPP lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos užduotis nuotoliniu būdu ir įsivertinti savo pasiekimus. Pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimas būtų išduodamas įrašant metinius įvertinimus.

 

2020 m. nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai (NMPP) nukeliami į lapkričio mėnesį. 2020–2021 m. m. ketvirtokai ir aštuntokai galės atlikti jiems pritaikytas elektronines užduotis. Šių mokslo metų ketvirtokams ir aštuntokams NMPP nevyks.

 

Šiuo metu svarstomi keli brandos egzaminų laikymo variantai. Vienas iš jų – brandos egzaminus pradėti birželio 1 d. Kitas variantas – nuo birželio 22 d. (dabar nuo birželio mėn. 22 d. buvo numatyta pakartotinė sesija). Pirmuoju variantu priėmimas į Lietuvos profesinio mokymo ir aukštąsias mokyklas per LAMA BPO vėlintųsi 2–3 savaitėmis. Jeigu egzaminus vis dėlto prisieitų nukelti į birželio antrą pusę, priėmimas būtų vykdomas rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje. Tikslios datos bus tvirtinamos atsižvelgus į Vyriausybės sprendimus dėl karantino pratęsimo ir pasitarus su socialiniais partneriais.

 

Dėl brandos egzaminų datų svarstoma visose Europos šalyse. Lenkija, Čekija, Graikija, Malta, Liuksemburgas, Suomija, Vengrija vis dar planuoja vykdyti egzaminus pagal iš anksto numatytą tvarkaraštį. Kipre, Ispanijoje, Slovakijoje egzaminai nukeliami į vėlesnį laiką. Norvegija, Prancūzija, Nyderlandai, Turkija dar svarsto variantus. Didžioji Britanija šiais metais nusprendė neorganizuoti jokių mokinių pasiekimų patikrinimų.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (6)

  • Alma

    Pritariu, galima vesti vidurkį 12 – okams. Kokie čia egzaminai, kaip jiems pasiruoš, koks stresas jaunimui, įvertinkime viską.

  • Halina

    Mano , kaip pedagogo ( su 30 metų darbo stažo) nuomonė išmintingas ir ne iš piršto laužtas Didžiosios Britanijos priimtas sprendimas – šiais metais neorganizuoti jokių mokinių pasiekimų patikrinimų.
    Lietuvoje irgi šiais metais verta atsisakyti brandos egzaminų.Tegul visas aukštasias mokyklas paruoš priemimo egzaminus rugpjūtį kai ( duok Dieve ) gal pasibaigs tą pandėmiją…

  • Ilona Jacob

    Kolegos, pasinaudokime išmintingu ir apdairiu Didžiosios Britanijos priimtu sprendimu – šiais metais neorganizuoti jokių mokinių pasiekimų patikrinimų.

    • Jonas

      Nemanau, kad tai būtų labai išmintinga. Pripažinti reikia, kad Didžiosios Britanijos sprendimai yra toli gražu nepavyzdiniai daugeliu atvejų. Patikrinimai turėtų vykti, tik gal kiek kitaip arba juos atliekant vėliau, dėl susiklosčiusios padėties. Šis darbas neturėtų būti perduotas aukštosioms mokykloms, nes reikia pripažinti, jog toli gražu ne kiekvienas po mokyklos pasirenka šį kelią. Tokiu atveju šie žmonės links be jokio bendro išsilavinimo baigimo atestato, kad gali neigiamai įtakoti jų tolimesnį gyvenimą.

  • Egzaminatorius

    O dvyliktokai – tai ne žmonės, jie gali mokytis visą karštą vasarą. Jiems atostogų nereikia. Galima padaryti nuolaidų ir neorganizuoti patikrinimų, pvz. įrašant metinius įvertinimus.

  • Anonimas

    Jeigu egzaminai bus nukeliami i birzelio menesio viduri ar bus pasirupinta, kad egzaminu laikymo patalpose nebutu didelio karscio?