Dešimtokai – kino dirbtuvių „Vilniaus akis“ projekto dalyviai

Rimtautė Radzevičienė

Spalio 5–10 d. Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos mokinių penketukas – Faustina Eglynaitė, Alfredas Bimba, Justas Noreikis, Dominykas Leščiauskas, Tadas Jašinskas – kartu su manimi, pedagoge Rimtaute Radzevičiene, dalyvavo Vilniuje vykusiose kino dirbtuvėse „Vilniaus Akis“, kuriose jaunimas iš Šakių, Klaipėdos, Marijampolės, Varėnos, Anykščių, Vilniaus ir Šventosios net šešias dienas kartu su šio projekto kuratoriais, kino profesionalais, režisieriumi Maratu Sargsyanu kūrė trumpuosius filmukus apie Vilnių! Šių dirbtuvių metu buvo pasitelkiami dokumentinio, vaidybinio kino žanrai, o dalyviai skatinami savitai žvelgti į aplinką, ją fiksuoti ir kurti autentiškus pasakojimus apie Vilnių, jauną ir kūrybiška energija pulsuojantį miestą!

 

Kino kūrybinės dirbtuvės „Vilniaus Akis“ yra projekto „Neriam į Vilnių“, skirto Vilniaus 700 metų jubiliejui, dalis. „Projekto idėja kilo iš noro Vilniaus jubiliejų paminėti ne tik tarp Lietuvoje gyvenančių vilniečių, mažesnių Lietuvos miestelių gyventojų, bet ir sostinę lankančių, po visą platų pasaulį išsibarsčiusių Lietuvos pasaulio piliečių. Norisi, kad šventinį jausmą pajustų ir tie, kurie Vilniuje šiandien negyvena“, – apie projektą „Neriam į Vilnių“ pasakoja jo iniciatorė, Vilniaus mokytojų namų kultūrinės veiklos vadovė Lina Užkuraitytė.

 

 

Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai susipažino su kūrybiškumo ABC, dalyvavo ekskursijoje „Laisvas kinas“, lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, aktyviai ir linksmai dalyvavo protmūšyje „Vilnius – kietas riešutėlis“. Nuotraukų medžioklė po Vilnių buvo įdomi, dinamiška ir nauja patirtis visiems kino dirbtuvių dalyviams. Teigiamų emocijų suteikė ir nauja kūrybinė veikla: trumpų filmų scenarijų rašymas komandose, darbas su profesionalia kamera, filmų montažas ir įgarsinimas. Buvo labai įdomios ne tik filmų peržiūros (M. Sargsyano „Tėvas“, A. Grikevičiaus „Laikas eina per miestą“, „Andalūzijos šuo“ (Luiso Bunjuelio ir Salvadoro Dali, 1928 m. filmas) ir kt.), bet ir filmų aptarimai, diskusijos. Be abejonės, bendravimas ir bendradarbiavimas su jaunimu iš kitų miestų paliko šiltus ir neišdildomus įspūdžius ir prisiminimus visiems šio unikalaus projekto dalyviams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.