Daugybė užduočių apie gamtą

Rita Grinienė

Vykdant švietimą nuotoliniu būdu kviečiame mokytojus naudotis http://www.gamtosreindzeris.lt/ – nemokama platforma, kurioje daugybė užduočių apie gamtą! Užduotis galima spręsti drauge su vaikais ar užduoti jiems tai daryti savarankiškai, paskui aptarti, ką sužinojo ir pan.

Platformoje testai, dėlionės, kryžiažodžiai ir eksperimentai, padėsiantys artimiau susipažinti su mus supančia aplinka ir gyvąja gamta. Virš 60 įvairaus sunkumo užduočių, vaikus motyvuojantys už užduotį gaunami ženkleliai, pasiekimų lenta!

Platformoje galima rasti ir linksmų leidinių bei filmukų apie gamtą vaikams, ir idėjų, ką smagaus nuveikti gamtoje.

 

Mokytojai ir darželių auklėtojai čia taip pat ras įkvėpimo gamtos mokslų užduotims. Mokytojai taip pat platformoje gali kurti savo užduotis, jungdamiesi prie platformos kaip specialistai! Pageidaujant, užduotis kuriantiems mokytojams ir specialistams yra galimybė išduoti specialius, tai liudijančius, pažymėjimus.

 

Neįtikėtina jaunųjų gamtos reindžerių platformos sėkmė!

 

Norime su jumis pasidžiaugti neįtikėtinai išaugusiu jaunųjų gamtos reindžerių platformos www.gamtosreindzeris.lt populiarumu karantino metu. Vos per 8 paskutines dienas platformoje apsilankė daugiau nei 28 000 lankytojų. Šiuo metu platformoje jau užsiregistravę 6748 vaikų. Užsiregistravusių specialistų gretos taip pat pildosi.

 

Tai rodo, kad:

  • karantino metu tokio pobūdžio platforma – itin reikalinga. Tiek vaikai ieško, ką smagaus nuveikti, tiek tėvams, mokytojams trūksta idėjų, kuo užimti vaikus nuotoliniu būdu;
  • daugelis jau kalba, kad karantinas pakeis mokymosi tendencijas, vis daugiau dėmesio telkiant į nuotolinį mokymą(si). Tokiu atveju, ateityje šios platformos vaidmuo tik dar labiau išaugs;
  • tai – puiki proga visiems specialistams, dirbantiems su gamtamoksliu švietimu, prisistatyti, pademonstruoti savo kūrybiškumą, kompetenciją, sudominti vaikus gamtos pažinimu.

 

Taigi, besidžiaugdama jaunųjų gamtos reindžerių sėkme, kviečiu dalytis žinia apie šią platformą, jungtis ir kartu kurti įdomų, naudingą gamtos pažinimo turinį!

 

Šiek tiek informacijos apie platformą

 

Jaunųjų gamtos reindžerių platforma buvo pristatyta 2018 m. lapkritį, ji sukurta įgyvendinant meldinės nendrinukės apsaugos projektą „LIFE Magni Ducatus Acrola“. Nors dalis užduočių yra susijusių su meldine nendrinuke, jos kaimynais, žemapelkėmis, bet platformos tikslas – platesnis: kuriamos užduotys apie visas temas, visas rūšis ir visas teritorijas.

 

Platforma skirta 7–14 metų vaikams ir specialistams, dirbantiems su gamtamoksliu švietimu. Su tėvelių ar auklėtojų pagalba užduotis gali spręsti ir jaunesni vaikai. Vyresniems taip pat bus ką veikti, renkantis sunkiausias užduotis.

 

Siekiant ilgaamžiškumo, platforma specialiai kurta ne kaip baigtinis produktas (keletas tobulų užduočių su puikia grafika), bet kaip įrankis, kurio pagalba galima kurti vis naujas užduotis ir naują turinį. Platformoje yra vaikus skatinančių elementų – automatiškai už užduotis generuojami ženkleliai, už užduotį galime netgi skirti realia dovanėlę, suvenyrą, yra pasiekimų lenta, automatiškai generuojami jaunojo reindžerio sertifikatai, kuriuos vaikai gali atsispausdinti.

 

Mūsų vizija yra ateityje sistemą dar labiau tobulinti, papildyti ne tik naujomis užduotimis, bet naujais funkcionalumais, galbūt, kurti nuoseklią neformaliojo gamtosauginio švietimo sistemą Lietuvoje, kurio dalimi ši platforma galėtų būti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras