Darželiuose paminėta Tolerancijos diena

Telšių lopšelyje-darželyje  „Mastis“

 

Mūsų darželio bendruomenė palaiko iniciatyvą ugdyti vaikuose tolerantiškumą. Norėdami nuo mažens išmokyti vaikus tolerancijos, kasdien puoselėjame tradicines vertybes: pareigą, pagarbą, ištikimybę, pakantumą, supratingumą, atjautą. Mokome kurti grožį darbeliuose, piešiniuose, aplinkoje, tarpusavio santykiuose. Vaikams suprantamais žodžiais pasakojame, kas tai yra. Tai, ko išmokysime vaikus šiandien, turės didžiulės įtakos rytdienos visuomenei.

 

Šių metų tolerancijos dienos simbolis – „Tolerancijos miestas“. Gyvename ir dirbame ypatingu laikotarpiu: negalime visa bendruomenė susiburti drauge salėje, kartu žaisti, dainuoti. Tačiau tai nesutrukdė mokytojoms įdomiai ir kūrybingai pažymėti šios dienos. Grupėse mokytojos skaitė pasakas bei apsakymus draugystės tema, žiūrėjo filmukus, mokėsi eilėraščių, žaidė įvairius žaidimus. Kiekviena grupė kūrė savo „Tolerancijos miestą“, kuriame visiems gera gyventi. Vieni vaikai piešė, kiti konstravo, treti statė iš „Lego“ kaladėlių, medinių lentelių.

 

Buvo smagu ir gera kurti bendrą darbą, nes bendroje veikloje vaikai pritaiko išmoktą elgesio modelį.

 

Valentina Vidmantienė, Telšių m. l.-d. „Mastis“ logopedė

 

 

Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Auksinis raktelis“

 

Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė tolerancijos diena. Ji buvo paminėta ir Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Auksinis raktelis“. Su vaikais aptarėme žodžio „Tolerancija“ prasmę. Kalbėjome, kad tolerancija – tai pakantumas, pagarba kitiems, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, o galiausiai – reikia pripažinti, kad kiekvienas turi teisę būti kitoks nei mes. Vaikai stengėsi suprasti, jog mus supantys žmonės yra skirtingi išvaizda, požiūriu, amžiumi, tradicijomis, odos ir plaukų spalva, skiriamės savo mąstymu. Mes galime nemėgti kai kurių vaikų, esančių grupėje, tačiau jei visi laikysimės taisyklių, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams, įžeidinėjimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai. Tolerancija yra tarsi leidimas mums būti savimi ir gyventi taip, kaip norime, tačiau mūsų gyvenimo būdas, elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių.

 

Kadangi šiais metais Tolerancijos dienos simbolis buvo Tolerancijos miestas, todėl vyresnių grupių vaikai kartu su mokytojomis darė namelius ir pastatė didžiulį Tolerancijos miestą, kuriame mes norėtume gyventi. Namai išėjo skirtingi, kaip ir mes. Tikimės, kad šiame mūsų sukurtame Tolerancijos mieste gyvens draugiški ir tolerantiški gyventojai. Grupėse vaikai klausė pasakų apie draugystę, žiūrėjo ir aptarė Kakės Makės filmukus.

 

Nijolė Gimžauskienė, socialinė pedagogė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *