Darželinukus vienija futbolas

Ivona Grigorovič
,
Šalčininkų r. Jašiūnų l.-d. „Žilvitis“ auklėtoja

KOJA, VARTAI, KAMUOLIUKAS – MŪSŲ DRAUGAS FUTBOLIUKAS!

Šiais metais Jašiūnų lopšelis-darželis „Žilvitis“ pateko į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) masinio vaikų futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projektą „Futboliukas“ ir kartu su kitais 24 Lietuvos darželiais laimėjo teisę jį vykdyti. Šis projektas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

 

„Futboliukas“ – tai netradicinis, įdomus, linksmas būdas stiprinti ne tik vaikų fizinę sveikatą, bet ugdyti drąsą, ryžtą, draugiškumą, pasitikėjimą, atsakingumą už save ir šalia esantį. Vaikai, dalyvaudami „Futboliuko“ treniruotėse, mokosi komandinio ir sąžiningo žaidimo, kūno ir kamuolio valdymo technikos.

Mokymuose Futbolo akademijoje, įsikūrusioje Kaune, lopšeliui-darželiui „Žilvitis“ atstovavau aš, auklėtoja Ivona Grigorovič. Kartu su pedagogais iš įvairių Lietuvos miestų dalyvavau dvi dienas trukusiame seminare „Futboliukas“, kuriame įgijau teorinių ir praktinių žinių apie projektą, stebėjau praktinę veiklą ir parvežiau į darželį LFF dovanotą futbolo inventorių, su kurio vaikai galės žaisti futbolą.

 

Projektas lopšelyje-darželyje buvo pradėtas vykdyti vasario viduryje. Visą mėnesį futbolas buvo populiariausias žaidimas tarp darželinukų. Prie projekto prisijungė visi bendruomenės nariai: įstaigos darbuotojai, pedagogai, vaikai, tėvai. Per užsiėmimus vaikai mokėsi žaidimo taisyklių, ugdėsi kamuolio valdymo įgūdžius.

Į mokymus atvyko ir Šalčininkų futbolo klubo „Šalčia“ treneris Pavelas Kornejus. Susitikimo tikslas – išbandyti savo jėgas, drąsą, lavinti taiklumą. Emocijos ir noras nugalėti užvaldė visus. Grupių veikloje taip pat atsispindėjo „Futboliukas“: vaikai dekoravo futbolo kamuolius, žaidė įvairius stalo žaidimus, mokėsi sukurto „Futboliuko“ himno.

 

Kovo 2 d. į Jašiūnų lopšelio-darželio „Žilvitis“ salę sugužėjo tikrų tikriausi darželio futbolininkai – kiškis Hansas visus pakvietė į „Futboliuko“ baigiamąją šventę. Šventėje dalyvavo ikimokyklinukai iš Jašiūnų „Aušros“ ir Mykolo Balinskio gimnazijų, Jašiūnų pagrindinės mokyklos, vaikučiai iš Zavišonių lopšelio-darželio „Varpelis“ ir Šalčininkų lopšelio-darželio „Pasaka“. Jašiūnų lopšelio-darželio choras džiugino susirinkusiuosius skanduote ir „Futboliuko“ himnu.

Renginyje netrūko ir garbingų svečių – į Jašiūnus atvyko Lietuvos masinio futbolo asociacijos projektų vadovė Greta Guižauskaitė, Eišiškių Antonio Ratkevičiaus sporto mokyklos direktorius Marjanas Titko. Šio projekto vadovė G. Guižauskaitė džiaugėsi sulaukusi tiek daug entuziastingai nusiteikusių dalyvių.

Direktorei Svetlanai Bulavinai svečiai iškilmingai įteikė „Futboliuko“ sertifikatą. Šventės rengėjai darželinukus nudžiugino saldžiaisiais prizais, atminimo dovanėlėmis futbolo tematika. Nuo šiol darželis turi salės futbolo vartus, aikštelės žymėjimo ženklus, sportinius kostiumus, bokštelius, 10 naujų lengvų kamuolių.

 

Per projektą „Futboliukas“ vaikai patyrė daug gerų emocijų, kurios ilgam išliks jų širdelėse, o šis šaunus žaidimas – mūsų aikštelėse!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.