Darželinukai švenčia valstybės atkūrimo 103-ąsias metines

Regina Savickienė
,
auklėtoja 

Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ vaikai, dalyvaudami tarptautiniame trumpalaikiame eTwinning projekte „Lietuvai 103 maži žingsneliai“, netradiciškai minėjo Valstybės atkūrimo dieną.

 

Ryto ratelyje pakalbėję apie artėjančią Vasario 16-ąją, mažieji svarstė, kokias dovanas jie gali padovanoti Lietuvai. Vaikai siūlė dovanoti dainas, šokius, piešinius, gerus darbelius, gėles. Nutarėme šiais metais Lietuvai skirti savo žavias šypsenas ir 103 mažus žingsnelius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinėms.

 

Aptarę dienos darbus, projekto dalyviai suskubo gaminti vardines korteles-delniukus: ant jų piešė save, rašė ar kopijavo žodį „Lietuva“, savo vardus. Vėliau darbeliais papuošė erdvę lopšelio-darželio kieme.

 

Pasipuošę trijų spalvų marškinėliais, mažieji išsiruošė į žygį. Jie ne tik nuėjo 103 žingsnelius aplink lopšelį-darželį, bet ir bėgo 103 metrų distanciją, kuri reikalavo jėgų, ištvermės, atkaklumo. Teko įveikti kalnelius, bėgti sniegu, apibėgti trispalves vėliavėles.

 

Pailsėję vaikai susiskirstė į komandas ir žaidė mėgstamą žaidimą „Futboliuką“, kurio kiekvienas kėlinys truko 103 sekundes. Laimėtojais tapo visi, todėl laimingi ir entuziastingai skanduodami „Mes mylime Lietuvą“ grįžo į grupę.

 

Šis eTwinning projektas ugdė vaikų tautiškumą, patriotiškumą, meilę Lietuvai per fizinę veiklą, skatino tautines šventes švęsti fiziškai aktyviai. Tikiuosi, kad organizuotos veiklos palietė vaikų širdeles, skatins domėtis ir didžiuotis sava šalimi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.