Darni Lietuva. Ilgalaikis projektas „Kaip išsaugoti Kamšos draustinį“

Lineta Barkevičienė ir Ramunė Papovienė
,
Kauno r. Akademijos m-klos-darželio „Gilė“ pradinių klasių mokytojos

Jeigu nuo mažens mokomės mylėti gamtą, tai tampa įprastu, kasdieniu dalyku. Kauno rajono Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ pradinių klasių mokytoja Lineta Bartkevičienė įgyvendina ilgalaikį projektą „Kaip išsaugoti Kamšos draustinį“ (tai botaninis-zoologinis draustinis Kauno rajone tarp Marvelės ir Akademijos, Nemuno kairiajame krante.)

 

Projekto tikslas: kurti tvarią aplinką, supažindinti ugdytinius su Kamšos draustinio ypatumais, skiepyti meilę gimtajam kraštui, ugdyti gebėjimą suprasti, vertinti ir saugoti gamtą, mažinant jos taršą. Šiais mokslo metais įgyvendintos veiklos:

  • organizuotas žygis: kalbinti Akademijos miestelio gyventojai, kurie buvo supažindinti su projektu;
  • netradicinėje aplinkoje (gamtos apsuptyje) vyko integruotos lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, dailės ir fizinio ugdymo pamokos;
  • organizuoti neįprastieji skaitymai Ežiukui Obuoliukui (po klasės medžiu Kamšos draustinyje);
  • dalyvauta gamtos švarinimo talkoje;
  • rašyti laiškai – prašymai žmonėms, primenant, kad gamtą reikia saugoti;
  • apsilankyta Akademijos seniūnijoje, kur perduotas mokinių sukurtas laiškas gyventojams;

 

Į vazonėlius pasodinti iš Kamšos draustinio parsinešti gilės ir kaštonai. Pavasarį, kai jie suaugs, įkurdinsime juos mokyklos kieme, nes Kauno rajono Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ vizija: „Iš mažos gilės, didelis ąžuolas išauga“.

 

Įgyvendinant šį projektą į jį įsitraukia mokinių tėvai, mokytojai ir dėstytojai, kurie dirba VDU Žemės ūkio akademijoje. Itin svarbu, kad šis projektas vienija visą mokyklos- darželio bendruomenę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.