Darbo rinka: laukiami prie tvaresnio gyvenimo prisidedantys kūrėjai

Globalinės problemos šiais laikais nėra tik teorinės, toli nuo mūsų esančios bėdos. Pasaulinio lygio problemų sprendimai reikalauja kritinio mąstymo ir kūrybiškumo. Todėl ateitis priklauso kūrėjams, norintiems atrasti ir kurti tokius produktus, kurie galėtų prisidėti prie tvaresnio žmonių gyvenimo ir sukurtų apčiuopiamą vertę. Reaguodamas į pasaulyje vykstančius pokyčius, skatindamas jaunų talentų verslumą, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kūrybiškumo ir inovacijų centras „LinkMenų fabrikas“ kartu su telekomunikacijų bendrove „Tele2“ ieško pasaulį galinčių pakeisti „meikerių“.

 

Dalyvaudami intensyvioje tris mėnesius trunkančioje akademijoje „Makeademy“ kartu su mentoriais ir VGTU „LinkMenų fabriko“ inžinieriais, „meikeriai“ bus mokomi kurti produktus, galinčius padėti išspręsti visuomenei aktualias problemas. Akademijos dalyviai pereis kiekvieną žiedinės dizaino metodologijos kūrimo etapą – nuo idėjos generavimo iki produkto prototipo kūrimo ir testavimo. „Makeademy“ dalyviai varžysis dėl prizinio fondo, kurio vertė siekia 6 tūkst. eurų. Prie akademijos prizinio fondo prisidės ir elektronikos komponentais prototipų kūrimui aprūpins „Lemona electronics“.

Akademijos pagrindinės temos apims svarbiausias pasaulines tendencijas – nuo maisto ir vartojimo, mobilumo, atsinaujinančios energetikos, pramogų ir edukacijos, sveikatos, rūšiavimo, daiktų interneto ir išmaniųjų namų koncepcijos. Kiekvienas dalyvis turės galimybę pasirinkti jam priimtiną tematiką, o kartu su profesionalių mentorių pagalba galės sukurti savo produktą nuo idėjos iki prototipo.

 

„Akademijos dalyviai ne tik generuos idėjas, bet ir bus mokomi kurti tokį produkto dizainą, kuris būtų reikalingas sparčiai besikeičiančioje rinkoje. Pastaruoju metu rinkoje paklausiausi žmonės, galintys kūrybiškai mąstyti, greitai testuoti idėjas ir pasiūlyti konkrečią problemą sprendžiančius produktus. Vienintelė žmogaus savybė, kurios niekada nepakeis mašinos, yra kūrybiškumas – tokį požiūrį skatinsime per „Makeademy“ ne tik kalbėdami apie tai, bet ir darydami“, – teigia VGTU „LinkMenų fabriko“ inovacijų strategas Matas Olendra.

Ši akademija siekia ne vien tik skatinti jaunų kūrėjų verslumą, bet ir ruošti juos ketvirtosios pramonės revoliucijai – automatizacijos ir robotizacijos erai. Būtent todėl programos dalyviai turės progą susipažinti su artėjančiomis naujovėmis ir darbo rinkos pokyčiais, apimančiais informacijos srautus, mobilumą ir skaitmenizaciją.

 

Pasak „Tele2“ rinkodaros vadovo Mindaugo Savicko, verslui ruošiantis ketvirtajai pramonės revoliucijai, reikia koncentruotis ne tik į naujausių technologijų taikymą, bet ir reikalingų talentų pritraukimą.

„Daiktų internetas, robotizacija, dirbtinis intelektas, procesų automatizavimas – šie technologiniai sprendimai jau yra. Verslui juos įdiegti yra paprasčiausia dalis, daug sudėtingiau – suburti tokią komandą, kuri gebėtų išnaudoti visą jų potencialą, lanksčiai prisitaikytų prie pokyčių ir siektų visą gyvenimą trunkančio mokymosi. Džiaugiamės, kad prisidedame prie tokio jaunųjų kūrėjų ruošimo, kokio reikia dabartinei darbo rinkai“, – sakė pagrindinio programos rėmėjo „Tele2“ atstovas.

„Makeademy“ yra vieta, kurioje susitinka kūrybiškumas ir inžinerija, o su profesionalių mentorių pagalba yra mokomi ir treniruojami jauni kūrėjai. Tai vieta, kurioje kyla ne tik idėjos, bet ir produktai, galintys pakeisti pasaulį.

 

Registracija į „meikerių“ akademiją jau prasidėjusi ir tęsis iki sausio 31 d. Akademijoje gali dalyvauti studentai arba per paskutinius metus baigę studijas jauni profesionalai.

 

Registracija – www.makeademy.lt.

 

VGTU inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.