Darbdaviai kviečiami dalyvauti profesinio mokymo įstaigų tarybų narių atrankoje

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia asociacijas, vienijančias įvairių verslo šakų atstovus, siūlyti kandidatus į profesinio mokymo įstaigų tarybas ir prisidėti prie profesinių mokymo įstaigų valdymo.

 

„Siekiame, kad profesinis mokymas kuo geriau atlieptų sparčiai besikeičiančius darbo rinkos poreikius. Tad į profesinių mokyklų valdymą kviečiame aktyviai įsitraukti ir verslui atstovaujančius socialinius partnerius. Darbdaviai gerai žino, kokie specialistai yra paklausiausi, dėl to skatiname prisidėti prie jų rengimo ir profesinio mokymo tobulinimo, taip pat visapusiškai bendradarbiauti su profesinio mokymo įstaigomis“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

 

Profesinio mokymo įstaigų tarybos, teikdamos siūlymus dėl profesinio mokymo proceso tobulinimo ir siekdamos užtikrinti jo kokybę, prisideda prie sklandaus profesinio mokymo įstaigų valdymo.

 

Profesinio mokymo įstaigos tarybą sudaro 9 nariai, 4 iš jų atrenkami iš socialinių partnerių atstovų. Atrankoje dalyvauti ir pretenduoti į tarybos narius gali juridiniai asmenys, turintys patirties, susijusios su profesiniu, praktiniu mokymu, specialistų rengimu, darbuotojų atranka ir įdarbinimu, asmenų integravimusi į darbo rinką.

 

Kitus tarybos narius deleguoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, regionų plėtros tarybos ir pati profesinio mokymo įstaiga. Tarybos visose profesinio mokymo įstaigose pirmą kartą suformuotos dar 2019 m., biudžetines profesinio mokymo įstaigas pertvarkius į viešąsias.

 

Atrankos į profesinio mokymo įstaigų tarybas skelbiamos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos interneto svetainėje. Čia galima susipažinti su atrankos kriterijais, specialiaisiais reikalavimais bei reikiamais pateikti dokumentais.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.