Darbą pradeda švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė

Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės prioritetiniai tikslai – vienodos starto pozicijos visiems Lietuvos vaikams, geros darbo sąlygos mokytojams, pasaulinio lygio pedagogų rengimas. Siekiant šių tikslų šiandien darbą pradėjusi ministrė J. Šiugždinienė pabrėžia nacionalinio susitarimo dėl pokyčių švietime svarbą.

 

E. Blaževič/LRT nuotr.

„Norint siekti tvarių pokyčių švietime nacionalinis susitarimas yra ypatingai svarbus, neatsitiktinai tai yra šios Vyriausybės prioritetas“, – sako ministrė J. Šiugždinienė.

 

Kaip pabrėžia ministrė, būtina mažinti ugdymo rezultatų  atotrūkį tarp miestų ir rajonų mokyklų. „Kiekvienam vaikui svarbu sudaryti vienodas galimybes ir sukurti reikiamas sąlygas įgyti gerą išsilavinimą“, – pažymi ministrė J. Šiugždinienė.

 

Pasak ministrės, šiam tikslui pasiekti būtinas šiuolaikiškas, subalansuotas ugdymo turinys ir stiprūs, motyvuoti mokytojai, kuriems reikia kurti patrauklias darbo sąlygas, stiprinti pedagogų rengimą ir kvalifikacijos tobulinimą.

 

J. Šiugždinienė pabrėžia, kad studijų ir mokslo srityje būtina orientuotis į tarptautinį konkurencingumą. Siekiant stiprinti aukštąjį mokslą reikia peržiūrėti valdymo ir finansavimo modelį, didinti mokslo finansavimą.

 

Sporto srityje dėmesys bus skiriamas ir aukšto meistriškumo, ir visuomenės fizinio aktyvumo veikloms – visuomenės sveikatinimui, judriai gyvensenai.

 

XVIII Vyriausybė tarp pagrindinių siekių išskiria prieinamą ir kokybišką ankstyvąjį ugdymą, pasaulinio lygio mokslą ir studijas, švietimo sistemą, teikiančią šiuolaikinei ekonomikai ir visuomenės raidai reikalingus įgūdžius, sporto sistemą, didinančią fizinį aktyvumą, įtrauktį ir aukštą meistriškumą.

 

Jurgita Šiugždinienė yra įgijusi socialinių mokslų daktaro laipsnį Kauno technologijos universitete. 2009–2012 m. Ministro Pirmininko tarnyboje ėjo Strateginio valdymo departamento direktorės, vicekanclerės, laikinosios kanclerės pareigas. Dirbo Jungtinių Tautų Vystymo programoje ir turi daugiau kaip 15 metų tarptautinio konsultacinio darbo patirtį viešojo valdymo srityje.

 

2017–2018 m. J. Šiugždinienė ėjo Kauno technologijos universiteto laikinosios rektorės pareigas. 2015–2017 m. buvo šio universiteto prorektorė studijoms, 2013–2015 m. – KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanė.

 

J. Šiugždinienė 2018–2020 m. buvo Europos technologinių mokslų universitetų asociacijos valdybos narė ir viceprezidentė studijoms. Aktyviai dalyvavo Vyriausybės kanceliarijos kuruojamos programos „Kurk Lietuvai“ veikloje.

 

2020 m. išrinkta į Seimą, priklauso Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai.

2019–2020 m. buvo Kauno miesto savivaldybės narė, 2018–2020 m. TS-LKD sekretoriato strateginės grupės vadovė.

 

J. Šiugždinienė apdovanota Prancūzijos Vyriausybės Akademinių palmių apdovanojimu už nuopelnus Prancūzijos kultūrai.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.