Dainų progimnazijos pedagogai kvalifikacijos tobulinimo seminare

Inga Valeikienė
,
lietuvių kalbos mokytoja

Iškart po naujamečio šurmulio sausio 2 d. Šiaulių Dainų progimnazijos pedagogai išvyko į Birštoną, kur dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare „Pokyčių valdymas švietime“. Lektorė – psichologė Asta Blandė, jau dvidešimt metų dirbanti su vaikais ir jaunimu, ieškanti atsakymų į pačius įvairiausius ir aktualiausius klausimus. Mūsų mokytojams patiko lektorės įžvalgos ir patarimai apie bendradarbiavimą su tėvais, konkrečių situacijų analizė. Pedagogai išgirdo vertingų minčių apie savivertės ugdymą (ne tik vaikų, bet ir pačių mokytojų), emocinį raštingumą – gebėjimą pasakyti, kaip jautiesi, suvokti ir valdyti savo bei kitų emocijas. Ne kartą psichologė kalbėjo apie išmokimą laukti (vaiko pokyčių, rezultato), toleranciją prieštaravimams, netobulumui ir nežinomybei. Seminare mokytojai atliko daug linksmų užduočių, testų, mokėsi bendradarbiauti, geriau pažinti save ir kitus.

Kitą dieną nuo Šiaulių kilęs, bet šiuo metu Birštone gyvenantis skulptorius Martynas Gaubas supažindino su kurortinio miestelio lankytinomis vietomis. Apžiūrėję vieną didžiausių Lietuvoje vitražų Birštono kultūros namuose pasukome į Vytauto parke įkurtą skulptūrų alėją. Čia grožėjomės ne viena paties M. Gaubo bronzine skulptūra, pamatėme ir kitų menininkų darbus. Skanavome mineralinio vandens, aplankėme mineralinio vandens paviljoną „Birutės vila“, bet didžiausią įspūdį visiems paliko „Druskupis“ – vienintelis Lietuvoje mineralinio vandens garinimo bokštas, įspūdingas dėl savo architektūrinio sprendimo.

Taigi per šį seminarą pedagogai patyrė džiugių akimirkų, pailsėjo ir grįžę naujas idėjas pritaikys savo pamokose, bendraudami su mokiniais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.