Dainų festivalis „Laisvės kelias“

Minint Adolfo Ramanausko-Vanago metus šiandien 12 val. Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje (M. K. Čiurlionio g. 92) prasideda jubiliejinis 10-asis nacionalinis partizanų dainų festivalis „Laisvės kelias“. Renginyje pasirodys mokiniai iš 20 Lietuvos mokyklų ir svečiai iš Punsko (Lenkija) Kovo 11-osios licėjaus. Savo prisiminimais pasidalys ir autentišką partizanų dainą atliks legendinis Lietuvos partizanas ir buvęs politinis kalinys Juozas Jakavonis-Tigras (93 m). Maloniai kviečiame atvykti, pamatyti ir išgirsti, kaip jaunimas prisimena ir pasakoja šalies istoriją meninės išraiškos formomis.

 

Šis dainų festivalis – tai vienas istorinės atminties projektų, kurie yra įgyvendinami vykdant Tarptautinės komisijos koordinuojamą „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programą“. Šiemet festivalis skiriamas Adolfo Ramanausko-Vanago metams paminėti ir Dainavos apygardos partizanų dainoms prikelti naujam gyvenimui. Festivalyje taip pat dalyvaus Druskininkų tremtinių ir politinių kalinių mišrus choras bei Druskininkų „Bočių“ moterų vokalinis ansamblis „Druskelė“.

 

Festivaliu siekiama skatinti mokinių domėjimąsi šalies istorija, ugdyti jaunimo patriotiškumą ir pilietiškumą, išsaugoti ir populiarinti partizaninio karo laikų kultūrinį paveldą, prisidėti prie to, kad partizanų dainos atrastų savo vietą mokyklinio jaunimo meninių kolektyvų repertuaruose.

Šį jau tradicinį festivalį organizuoja Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos Tolerancijos ugdymo centras, padedamas Druskininkų tremties ir rezistencijos muziejaus.

 

Organizatorių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.