„Coliukų sportadieniai“ – „Sveikatiados“ sveikatinimo idėjų konkurso nugalėtojai

Asta Želionienė
,
Šiaulių l.-d. „Coliukė“ „Sveikatiados“ ambasadorė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Šiaulių lopšelio-darželio „Coliukė“ projektas „Coliukų sportadieniai“ – „Sveikatiados“ sveikatinimo idėjų konkurso „Projektas tampa tikrove“ nugalėtojai. Pateikę paraišką konkursui, tikėjome sėkme ir džiaugėmės, kad „Coliukų sportadieniai“ pateko tarp 5 geriausių „Sveikatiados“ sveikatinimo idėjų projektų, kurie buvo atrinkti iš daugiau nei 50. Lopšelis-darželis „Coliukė“ nuo 2000 m. yra pripažintas Lietuvos Respublikos sveikatą stiprinančia įstaiga, kurioje įgyvendinama sveikatos stiprinimo programa „Sveikata nuo mažens“, užtikrinanti sveikos gyvensenos įgūdžių tęstinumą ir plėtojimą. Sveikatos stiprinimo veiklų plėtotei ir tobulinimui itin svarbi socialinė partnerystė, todėl kasmet su socialiniais partneriais organizuojamas toks sporto renginys.

Projekto tikslas – susipažinti ir išbandyti įvairias sporto šakas

 

Projektas buvo pradėtas įgyvendinti jau gegužės mėnesį. Projekto tikslas – supažindinti vaikus su įvairiomis sporto šakomis, lavinti fizinio aktyvumo įgūdžius, formuoti teigiamą požiūrį į fizinę veiklą. Pavasarį vaikai susipažino su lengvąja atletika: manieže išbandė bėgimo, bėgimo su kliūtimis, estafetinio bėgimo, šuolio į tolį, rutulio stūmimo rungtis. Ugdytiniai apsilankė Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijoje ir išbandė žolės riedulio sporto šaką. „Coliukai“ lankėsi ir Šiaulių teniso mokykloje, kur dalyvavo vikrumo, greičio estafetėse, bandė atmušti kamuoliuką rakete, žaidė judriuosius žaidimus su kamuoliu. Su irklavimo sportu susipažino, kai apsilankė Šiaulių sporto mokyklos „Atžalynas“ Sporto centro irklavimo bazėje, o su imtynių sportu supažindino sambo ir dziudo imtynių Nacionalinės kategorijos sporto treneris Stanislovas Kulikauskas, vedęs smagią treniruotę. Apibendrindami savo įspūdžius ir naują patirtį, vaikai piešė mylimiausią sporto šaką. Paroda „Mylimiausia sporto šaka“ buvo eksponuojama Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale. Labai smagi patirtis – pažintis su Kuršėnų sporto mokyklos futbolininke Jotvile Šapaite. Ji ne tik papasakojo apie futbolą, bet ir vedė smagią treniruotę 5–6 metų vaikams.

Bendruomenės žygis po Salduvės piliakalnį

 

Projektas tęsėsi visą rudenį, per šį laiką stengėmės į fizinio aktyvumo veiklas įtraukti visą darželio bendruomenę. Įgyvendinant projektą „coliukai“ išsiruošė į žygį po Salduvės piliakalnį. Vaikai, kiti bendruomenės nariai, išklausę legendą apie Salduvės piliakalnį, padarę bendrą mankštą ir pasidaliję į komandas, dalyvavo orientaciniame žaidime „Po Salduvės piliakalnį“. Komandoms į planšetinius kompiuterius buvo atsiųstas šiam žygiui sukurtas interaktyvus žemėlapis, pagal jį ieškota punktų, kuriuose reikėjo atlikti užduotis: sužaisti komandinį žaidimą „Kamuolys ore“, sudainuoti dainą „Obuoliukas“, minti mįsles apie gamtą ir užlipus ant Salduvės kalno „pasidaryti asmenukę“. Nuostabus oras, įdomios užduotys ir vaikų šypsenos visus džiugino, kad žygis po Salduvės piliakalnį tikrai pavyko, todėl kilo noras ir toliau visiems kartu sportuoti netradicinėse aplinkose: ne tik kartu su „Just Dance Kids“, „Brain Breaks“ mankštomis įstaigos salėje, grupėse, darželio kieme, bet ir prie Karių ežero, Talkšos ežero pakrantėje.

 

Šis projektas puikus tuo, kad formuojamas teigiamas požiūris į fizinę veiklą, sportą, vaikai gali išbandyti įvairias sporto šakas ir patys nuspręsti, kas jiems patinka labiausiai, o tėveliams lengviau apsispręsti, kokia sporto šaka tinkamiausia jų vaikui pagal amžių ir charakterį. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai yra be galo judrūs, jiems būdingas prigimtinis poreikis judėti, todėl fizinė veikla skatina vystymąsi, gerina fizinę būklę, stimuliuoja augimą, didina protinį darbingumą, gerina miegą, suteikia gerų emocijų ir džiaugsmo, lavina kūno judesių koordinaciją, ugdo pasitikėjimą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Projektas įgyvendintas, tėvai, vaikai, Šiaulių lopšelio-darželio „Coliukė“ bendruomenė patenkinti, nes juk svarbiausia – sveikas ir laimingas vaikas!

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.