Butrimonių gimnazijos jaunieji šauliai minėjo Laisvės gynėjų dieną

Alytaus r. Butrimonių gimnazijos bendruomenė – ne kartą pripažinta kaip viena sportiškiausių šalies mokyklų. Tad nekeista, kad ir valstybines šventes mini dalyvaudama aktyviose veiklose.

 

Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Druskininkų Giedriaus Matulionio 103 kuopos vado Ramūno Šerpatausko kvietimu Butrimonių gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio nariai ir jų draugai sausio 13-ąją (šeštadienį) vyko į Druskininkus. Jau šeštąjį kartą miesto širdyje – Druskonio ežero pakrantėje – buvo duotas startas tradicinio Pagarbos bėgimo dalyviams. Šiuo simboliniu bėgimu pagerbtos 1991 m. sausio 13-osios nakties įvykių aukos – mirę nuo sužalojimų, patirtų sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą.

 

Šeštadieninis bėgimas aplink Druskonio ežerą – tai lyg simbolinis Laisvės kelias, renginių sostinėje įžanga. Butrimonių gimnazijos jaunųjų šaulių atstovai kartu su karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės jaunaisiais šauliais sausio 14 d. (sekmadienį) dalyvavo XXVII tradiciniame tarptautiniame bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ Vilniuje. Bėgimo dalyviai startavo nuo žuvusiųjų poilsio vietos – Antakalnio kapinių, bėgo sostinės Karių kapų, Kuosų, Jūratės, Leono Sapiegos, Antakalnio gatvėmis, per Žirmūnų tiltą, Šeimyniškių gatve, Konstitucijos prospektu, Teodoro Narbuto gatve, Laisvės prospektu, Loretos Asanavičiūtės, Algimanto Petro Kavoliuko ir Sausio 13-osios gatvėmis iki Vilniaus televizijos bokšto. Trasos ilgis – 9,5 km. Šiemet bėgime dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – apie 8,5 tūkst. mokinių, karių, šaulių sąjungos atstovų, įvairių įstaigų ir institucijų darbuotojų.

 

Tradicija tapusių bėgimų tikslas – skiepyti meilę ir pilietinę pareigą Tėvynei kovoje už jos Laisvę ir Nepriklausomybę. Džiaugiamės, kad Butrimonių gimnazijos jaunieji šauliai supranta šią atsakomybę ir noriai dalyvauja pilietines iniciatyvas skatinančiose veiklose.

 

Butrimonių gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio inf.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Vytautas

    Gražus pavyzdys yra jaunųjų šaulių veikla Butrimonių gimnazijoje, kurios jaunųjų šaulių grupė yra karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1–je rinktinės dalis. Neabejotinai verta paminėti pilietinio ir patriotinio ugdymo veiklą visoje rinktinėje.
    Kaip papasakojo rinktinės vadas Skirmantas Valatkevičius – Alytaus apskrityje veikia 48 bendrojo lavinimo mokyklos ir visose sudarytos jaunųjų šaulių grupės. Iš viso šiuo metu rinktinėje virš 1400 jaunųjų šaulių. Kaip dzūkai sako – dirbama nuo dūšios. Minint Laisvės gynėjų dieną 150 jaunųjų rinktinės šaulių dalyvavo tradiciniame bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ Vilniuje. Taip pat rinktinės jaunieji šauliai dalyvavo atidengiant paminklą krašto laisvės gynėjams Seirijuose, Lazdijų rajone. Sausio 12–13 dienomis organizuotas 20 kilometrų išgyvenimo žygis iš Marcinkonių į Pietų Lietuvos partizanų vado Juozo Vitkaus–Kazimieraičio vadavietę. Pastarasis žygis buvo geras išbandymas jauniesiems šauliams, užtrukęs net 18 valandų ir dalis jo vyko tamsiuoju paros metu.
    Nenutrūkstamai visus metus rinktinėje vyksta jaunųjų šaulių mokymas pagal 4–ių pakopų karybos žinių programą. Baigę antrą mokymo programą jaunieji šauliai įgyja teisę nešioti šaulio uniformą. Moksleivių trumpųjų atostogų metu – rudenį, žiemą, pavasarį organizuojamos stovyklos. Vasaros stovyklų metu vyksta žinių patikrinimas pagal 4-ių pakopų karybos žinių programą ir jaunieji šauliai įgyja teisę mokytis aukštesnėje pakopoje.
    Rengiantis krašto gynyboje laikomasi požiūrio, kad pasiruošimas turėtų vykti keliose srityse: ginkluotosiose pajėgose, ekonominėje ir kultūrinėje, dvasinėje. Dabartinė jaunųjų šaulių veikla apima pilietinę patriotinę sritį, kuri neatskiriama nuo dvasinės kultūrinės veiklos.