Būsimiems studentams stipendijas siūlo ir ministerijos, ir verslas

Iki pirmojo bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas etapo pabaigos likus vos kelioms dienoms, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia būsimiems studentams numatytų stipendijų sąrašą. Galbūt šis sąrašas padės norintiesiems studijuoti aukštosiose mokyklose apsispręsti dėl patraukliausios studijų programos.

 

Dalinamės viešai prieinama informacija apie įvairią skatinamąją paramą, teikiamą šalies aukštųjų mokyklų studentams.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija numato stipendijas būsimiems mokytojams, pasirinkusiems trūkstamiausias matematikos, fizikos, chemijos, biologijos, technologijų, istorijos, geografijos, lietuvių kalbos ir literatūros, pradinio ugdymo ir specialiosios pedagogikos specializacijas.

 

2022 m. įstojusiesiems į valstybės finansuojamas šių specializacijų bakalauro pedagogikos studijas bei pedagogines gretutines studijas kas mėnesį numatytos 299 eurų dydžio stipendijos.

 

Prioritetinių specializacijų pedagoginių profesinių studijų bei baigiamojo kurso bakalauro pedagogikos studijų ir pedagoginių gretutinių studijų studentams numatoma stipendijas didinti iki 506 eurų. Padidintas išmokas galės gauti tie, kurie turės sudarytą sutartį su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir bus įsipareigoję baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį, ne mažiau kaip 0,7 etato.

 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia būsimus studentus regionų aukštosiose mokyklose rinktis STEM krypties studijų programas, ruošiančias verslui reikalingus specialistus.

 

Skatinamosios stipendijos bus skiriamos studentams, įstojusiems į valstybės finansuojamas inžinerijos, informacinių technologijų, matematikos, elektromechanikos, robotikos ir kitas programas Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Utenos, Alytaus ir Marijampolės apskrityje.

 

Šiemet įstosiantiesiems studentams numatoma skirti 268 stipendijas, jos sieks 200 eurų per mėnesį ir tęsis visą bakalauro studijų laikotarpį.

 

Žemės ūkio ministerija būsimiems pirmakursiams skirs tikslines skatinamąsias stipendijas, siekiant į žemės ūkį pritraukti daugiau jaunų specialistų.

 

Stipendijas numatoma skirti pirmo kurso studentams, besimokantiems Vytauto Didžiojo, Lietuvos sveikatos mokslų, Vilniaus Gedimino technikos ir Kauno technologijos universitetų bei Kauno miškų ir inžinerijos, Vilniaus, Kauno, Utenos ir Alytaus kolegijų pirmosios pakopos studijų programose, kurios susijusios su žemės ūkio, maisto ūkio, veterinarijos ir kaimo plėtros sritimis.

 

Tikslinės skatinamosios stipendijos sieks 200 eurų per mėnesį ir bus skiriamos 145 pirmakursių.

 

Aplinkos ministerija, siekdama populiarinti miškininko profesiją, ateinančiais studijų metais numato tikslines skatinamąsias stipendijas miškininkystės studijas Vytauto Didžiojo universitete pasirinkusiems studentams.

Ateinančiais studijų metais 200 eurų dydžio stipendijos iš viso 10 mėnesių bus skiriamos 10-čiai pirmosios pakopos pirmojo kurso studentų, studijuojantiems Miškininkystės studijų programoje valstybės finansuojamoje vietoje.

 

„Teltonika High-Tech Hill“ stipendijų programa „Ateitis priklauso man!“ skatina būsimus studentus domėtis inžinerija ir naujų technologijų vystymu.

 

Jauni žmonės kviečiami rinktis studijuoti geriausiose Lietuvos aukštosiose mokyklose ir įgyti vertingų programavimo arba inžinerijos žinių bei papildyti būsimų technologijų srities specialistų gretas. 500 pirmakursių per ateinančius 5 metus galės pasinaudoti proga gauti metinę 3 tūkst. eurų stipendiją be įsipareigojimo įsidarbinti „Teltonikoje“. Iš viso stipendijoms skiriama 1,5 mln. eurų.

 

Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ steigia stipendijas, į aukštąsias mokyklas siekdama pritraukti daugiau būsimų informacinių technologijų ir inžinerijos srities specialistų iš Šiaulių ir aplinkinių regionų.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.