Būsimi pirmakursiai kviečiami rinktis pedagogikos studijas

Rugpjūčio 3 d. prasidėjo papildomas priėmimas į šalies aukštąsias mokyklas. Jo metu stojantieji gali registruoti prašymus ir pretenduoti į likusias laisvas studijų vietas universitetuose ir kolegijose.

 

Primename, kad būsimi studentai kviečiami rinktis reikalingiausias, darbo rinkoje paklausiausias specialybes: pedagogikos, slaugos ir informacinių technologijų. Priėmimas į šias pirmosios pakopos studijų programas šiemet neribojamas. Numatoma priimti stojančiuosius, norinčius studijuoti šiuos mokslus ir atitinkančius reikalavimus į valstybės finansuojamą vietą.

 

Pasirinkusiesiems slaugos, informacinių technologijų ir trūkstamiausias pedagogikos specializacijas aukštosiose mokyklose numatoma užtikrinti nemokamą mokslą. Tokia valstybės parama suplanuota atsižvelgus į šių specialistų poreikį darbo rinkoje.

 

Stojimo reikalavimai

 

Į slaugos, informacinių technologijų ir trūkstamiausias pedagogikos specializacijas bus siekiama priimti visus stojančiuosius, atitinkančius stojimo reikalavimus. Stojant į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, reikalavimai yra tokie:

 

reikia būti išlaikius bent tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą. Minimali egzaminų išlaikymo riba – 16 balų;
stojant į universitetus, reikia surinkti bent 5,4 konkursinio balo, į kolegijas – bent 4,3 konkursinio balo;
stojant į universitetus, penkių iš privalomų mokytis dalykų geriausių metinių įvertinimų vidurkis turi būti ne mažesnis nei 7, į kolegijas – ne mažesnis nei 6;
stojant į pedagogikos studijas, reikalingas ir teigiamas motyvacijos įvertinimas.

Į valstybės finansuojamas vietas, kaip ir stojant į visas kitas studijų programas, negali pretenduoti jau anksčiau pasinaudojusieji valstybės teikiamu finansavimu studijoms.

 

Papildomo priėmimo metu į valstybės finansuojamas studijų vietas ir studijų stipendijas gali pretenduoti tie stojantieji, kurie pagrindinio priėmimo metu nesudarė jokios sutarties arba sudarė valstybės nefinansuojamų studijų sutartį.

 

Stipendijos būsimiems mokytojams

 

Trūkstamiausios pedagogikos specialybės, į kurias priėmimas neribojamas ir įstojusiesiems numatomos specialios stipendijos, yra šios: matematika, fizika, chemija, biologija, technologijos, istorija, geografija, lietuvių kalbos ir literatūra, pradinis ugdymas bei specialioji pedagogika.

 

Įstojusiesiems į šias studijų programas preliminariai suplanuota 600 papildomų stipendijų.

 

2022 m. įstojusiesiems į valstybės finansuojamas minėtų reikalingiausių specializacijų bakalauro pedagogikos studijas bei pedagogines gretutines studijas kas mėnesį numatytos 299 Eur (6,5 BSI) dydžio stipendijos.

Prioritetinių specializacijų pedagoginių profesinių studijų bei baigiamojo kurso bakalauro pedagogikos studijų ir pedagoginių gretutinių studijų studentams numatoma stipendijas didinti iki 506 Eur (11 BSI).

 

Padidintas išmokas galės gauti tie, kurie turės sudarytą sutartį su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir bus įsipareigoję baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį, ne mažiau kaip 0,7 etato.

 

Motyvacijos vertinimas

 

Visiems, stojantiems į pedagogikos studijų programas kolegijose ir universitetuose, reikalingas motyvacijos vertinimas. Tokiu patikrinimu siekiama įvertinti stojančiųjų apsisprendimą studijuoti ugdymo mokslus ir rinktis mokytojo karjerą.

 

Konkrečią motyvacijos vertinimo datą ir laiką stojantysis suderina su aukštąja mokykla, informacinėje LAMA BPO sistemoje pildydamas prašymą.

 

Motyvacijos vertinimas papildomo priėmimo metu vyksta rugpjūčio 4 d. ir 5 d.

Plačiau apie pedagogikos studijas galima sužinoti interneto svetainėje www.mokysiu.lt.

 

Visi priėmimo žingsniai – internetu

 

2022 m. papildomas priėmimas vyksta nuo rugpjūčio 3 d. iki 5 d. Stojimo prašymus teikti galima Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje, jungiantis per LAMA BPO tinklalapį.

 

ŠMSM inf. 

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Tataigis

    O kaip su stipendija tiems, kurie įstojo į nvf (matematika sukliūdė)? Ar stipendija nebus mokama