Bibliotekos atidarymo šventė

Violeta Urbanavičienė
,
bibliotekininkė

Niekada nežinosi, kada, kokiomis aplinkybėmis perskaitysi tą vienintelę knygą, nuo kurios ir prasidės tavo, kaip skaitytojo, gyvenimas. Arba niekada neprasidės…

Kultūroje niekas neatsiranda savaime: vertybės yra dovana, dėl kurios reikia grumtis. Ir čia vaikui būtinas didžiulis šeimos, mokyklos palaikymas, kad jis mokytųsi savarankiškai mąstyti, lavintų vaizduotę, jaukintųsi ne visada draugišką pasaulį, įsiklausydamas į žodžius, perskaitytus knygoje. Gera, kai suaugusieji supranta knygos kultūros reikšmę, suteikdami galimybę vaikams kartu patirti skaitymo džiaugsmą.

 

Toks gražus pavyzdys – Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos tėvų, savivaldybės ir mokyklos administracijos iniciatyva įrengta nauja puiki biblioteka: erdvė suskirstyta taip, kad mokiniams čia gali vykti pamokos, virtualios parodos, rašytojų ir mokinių literatūrinės dirbtuvės, patogiai eksponuojamos knygos, yra diskusijų ir ramybės kampeliai. Nors Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos biblioteka duris atvėrė 2018 m., oficiali jos atidarymo šventė vyko šių metų gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Į ją buvo pakviesti visi, prisidėję prie bibliotekos įrengimo: mecenatas, interjero dizainerė, savivaldybės atstovė, mokyklos administracija. Tačiau patys didžiausi svečiai, be abejo, buvo mokiniai ir iš knygų pabirę personažai: Mikė Pūkuotukas su draugais, Pepė Ilgakojinė, Coliukė, Pelenė, „Voro vestuvių“ dalyviai ir kiti. Šventę nuotaikingai vedė knygų karalius Dominykas ir knygų karalienė Greta. Jie užtikrino, kad bet kuriame Žemės kampelyje vaikams knygose rūpi tie patys dalykai: būti suprastam ir reikalingam, turėti gražią šeimą, kad mokytojai ir draugai būtų supratingi, kad nepatirtų patyčių. O 2a klasė net sukūrė dainą apie mokyklos biblioteką. Šventės pabaigoje buvo paskelbti ir apdovanoti aktyviausi bibliotekos skaitytojai. Renginyje nuaidėjusi nuostabi daina pagal Justino Marcinkevičiaus žodžius priminė, kad „knygelė mums – kaip neregiui lazda“.

 

Įsikėlus į senas ir apleistas buvusios mokyklos patalpas darbų buvo begalė, tačiau pirmenybė bibliotekai parodė, kad pasirinkimas buvo išmintingas: šiandien čia vienintelės knygos ieško arba jau rado jaunieji Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos skaitytojai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.