Biblioteka pakvietė vaikus į terapinę edukaciją „Lėlių teatro magija“

Rugsėjo 24 d. projekto „Veltinio teatras: biblioterapija vaikams“ dalyviai Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale turėjo galimybę išreikšti ir suprasti savo emocijas per meninius užsiėmimus bei išbandyti vieną iš geriausiai žinomų ir labiausiai paplitusių meno terapijos formų – teatro terapiją.

 

Teatro terapija ugdo kūrybiškumą, saviraišką, o pasitelkus aktorinio meistriškumo įrankius bei asmenines patirtis, nuotaikas, mintis, ši terapijos forma padeda priimti mus supantį pasaulį ir moko jame be baimės būti savimi. Šį kartą buvo pasirinktas lėlių teatras, jungiantis daugelį dailės sričių (piešimą, skulptūrą, popieriaus plastiką ir kt.) bei teatro dalykų (gyvą veiksmą, žodį, judesį, muziką, lėles marionetes, šviesą kt.), kartu su pasakojamojo meno ir žaidimų terapija. Lėlių teatras padeda susikaupti ir išlaikyti dėmesį, siūlo įtraukią kūrybinę veiklą, skatina filosofinį požiūrį į pasaulį, ramina ir mažina agresiją.

 

Vieno jauniausių ir perspektyviausių nepriklausomų lėlių teatrų Lietuvoje – Klaipėdos lėlių teatro edukacinė veikla yra itin svarbi ir išplėtota veiklos sritis, pritaikyta skirtingo amžiaus auditorijai. Kuriant edukacijų turinį, aktyviai bendradarbiaujama su kitų sričių specialistais: psichologais, pedagogais, socialiniais darbuotojais ir pan.

 

Edukacijoje „Lėlių teatro magija“ Klaipėdos lėlių teatro kūrėjai – režisierė, dailininkė, aktorė Aušra Bakanaitė; aktorius, režisierius Vytautas Kairys; aktorius, šviesų dailininkas, garso operatorius Kęstutis Bručkus – padovanojo magišką kelionę į lėlių teatro pasaulį. Edukacijos dalyviai kartu su pagrindiniu personažu „A4“ iš pačių paprasčiausių ir prieinamiausių priemonių kūrė lėlę, įkvėpė jai gyvybę, pavertė teatro personažu. Darželinukai, sužinoję svarbiausius lėlių teatro istorijos bei raidos momentus, ne tik suprato, kaip veikia lėlių teatras, bet ir pajuto teatro magijos galią.

 

Projektą „Veltinio teatras: biblioterapija vaikams“ iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Solveiga Zagarinskiene

    Nuostabus projektas, tikrai vaikai gavo daug naudos