Biblioteka pakvietė mažuosius šiauliečius į smagų susitikimą su rašytoju Benu Bėrantu ir iliustratore Vilija Kvieskaite

Lapkričio 25 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo iniciatyva vyko virtualus susitikimas su knygų „Baubaimė“, „Riešutortas“ autoriais – rašytoju, vertėju, nepriklausomu vaikų literatūros agentu Benu Bėrantu ir dailininke iliustratore, grafikos dizainere Vilija Kvieskaite. Šie metai Lietuvoje yra Vaikų emocinės gerovės metai, taigi biblioteka savo veiklose ypatingą dėmesį skiria vaikų socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymui, psichologinių problemų, krizių atpažinimui bei prevencijai. Visa tai labai tiesiogiai siejasi su terapinių knygų skaitymu.

Knygos moko susigyventi su baime

 

Susitikime dalyvavusiems priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams iš Šiaulių lopšelio-darželio „Žibutė“ (auklėtoja Edita Kasparaitė) ir Šiaulių lopšelio-darželio „Ežerėlis“ (auklėtoja Audronė Buškuvienė) buvo pristatyta knyga „Baubaimė“. 2018 m. leidykloje „Nieko rimto“ išleista knyga yra skaitoma ne tik Lietuvos vaikų. Ji išversta į vokiečių, suomių, latvių, graikų, turkų, rumunų, ukrainiečių kalbas. Knyga pelnė tarptautinį pripažinimą – Vokietijoje įsikūrusi Tarptautinė jaunimo biblioteka 2019 metais paveikslėlių knygelę „Baubaimė“ įtraukė į vertingiausių knygų vaikams sąrašą, skelbiamą prestižiniame „White Ravens“ kataloge. Tai knyga, kaip sako jos kūrėjai, kviečianti „pakalbėti apie savo jausmus ir emocijas. Kai pasidalini ir išsiaiškini, kad visi kažko bijo, nesijauti toks vienišas su savo baime“.

 

Visi turi savų baimių

 

Pristatydami knygą, rašytojas kartu su dailininke skaitė ištraukas, o vaikai kartu su knygos herojais voveriuku Tikliu bei varniuku Kirniumi keliaudami knygos puslapiais, aiškinosi, kad nereikia gėdytis baimės jausmo. Baimė – savaime suprantamas dalykas. Juk ko nors bijo visi. B. Bėrantui vaikų paklausus, ko jie bijo, pasigirdo atsakymai „vorų“, „gyvačių“, „tamsos“, „aukščio“ ir t. t. O pats autorius irgi papasakojo apie savo baimes. Jis prisipažino, kad vaikystėje jam baimę kėlė aukšta žolė: „Kai buvau mažas, aš bijojau aukštos žolės. Ji buvo už mane gerokai aukštesnė. Ir iš jos nuolat sklido neaiškūs garsai ir garseliai, visokie zyzimai. Tai, matyt, todėl ir bijojau, nes buvo nejauku klausytis. Bet kai jau užaugau, tai žolė nebe tokia baisi. Tačiau zyzimo garsų aš vis dar bijau“, – atviravo B. Bėrantas. O štai iliustratorė Vilija prisipažino, kad ji vaikystėje bijojo vyresnių vaikų, nes jie dažniausiai būdavo nepažįstami. Padiskutavus apie savo baimes, vaikai ėmėsi kūrybinės veiklos – kartu su svečiais gamino tamsoje šviečiančius žibintus-apuokus.

Susitikimo pabaigoje visų dalyvių laukė staigmena – kūrėjai pasiūlė pasiklausyti ukulelių muzikavimo ir pasimokyti dainelių apie baimių išvarymą.

 

Susitikimas vyko įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą projektą: „Literatūros festivalis „Šiauliai – skaitančių vaikų miestas“.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.