Bendrystė per žaidimą

Vaida Paulauskienė
,
projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja

Lapkričio 14–21 d. daugiašalio „Erasmus+“ projekto „Europa Trivia Game“ partneriai iš Prancūzijos, Lenkijos, Suomijos ir Lietuvos dalyvavo susitikime, kurį organizavo projekto nariai Ispanijoje, San Sebastian de los Reyes mieste. Lietuvai atstovauti šiuose mainuose vyko Kauno „Vyturio“ gimnazistai: Matas Klemantavičius, Pijus Juodišius, Karolis Dzinzinas, Mykolas Giedraitis, Domas Tendzegolskis ir Aidas Šeduikis. Juos lydėjo mokytojos Vaida Paulauskienė ir Gražina Taujanskienė. Projekto tikslas – interaktyvaus žaidimo-protmūšio kūrimas „Kahoot“ internetiniu įrankiu. Integruotas, įvairius mokomuosius dalykus apjungiantis žaidimas skirtas mokyklų mokiniams, nes yra rengiamas atsižvelgiant į visų projekto narių šalies ugdymo turinį.

 

Vizitas Juan de Mairena mokykloje prasidėjo ne tik mokyklos aplinkų ir visos švietimo sistemos pristatymu, bet netrūko ir be galo šiltų akimirkų, kuomet buvome pasveikinti šauniais muzikiniais ispanų mokinių pasirodymais ar įtraukiančiomis veiklomis, padėjusiomis visiems greičiau susidraugauti ir atrasti bendrumų.

 

Kitos veiklų dienos taip pat buvo aktyvios: lankėmės Madrido Prado meno muziejuje, klausėmės edukacijos apie ryškiausius šalies menininkus, pažinome svarbiausius sostinės Madrido objektus. Etnografinio miesto muziejaus lankymas, Aranchujeso karališkųjų rūmų istorija ir pagrindinė Ispanijos karališkosios šeimos rezidencija šalyje paliko neišdildomą įspūdį. Visos kultūrinės-pažintinės veiklos buvo vainikuojamos įtraukiančiais tradiciniais ispanų komandiniais žaidimais, sportiniais iššūkiais, teko dalyvauti ir interaktyviame orientaciniame žaidime, kuris vyko naudojantis „Actionbound“ programėle.

 

Besidomėdami unikalia Ispanijos istorija, kultūra bei socialiniu gyvenimu, nepamiršome ir pagrindinio projekto tikslo – protmūšių rengimo ir testavimo. Konkurencingas žaidimas skatino mokinius stengtis ir išbandyti save įvairiose dalykinėse srityse. O darbas tarptautinėse grupėse ir mokiniams, ir mokytojams padėjo atsiskleisti, patobulinti savo komunikacinius gebėjimus, įsivertinti savo dalykines žinias.

 

Apibendrinant visos savaitės patirtį galima pasakyti tik tai, jog po ilgo virtualių susitikimų maratono „vyturiečiai“ džiaugiasi vėl atradę gyvo bendravimo privalumus ir tikisi, kad pagaliau atsivėrusios galimybės ir dalyvių entuziastingas įsitraukimas prisidės prie tolimesnės projekto sėkmės.

 

Visos projekto veiklos finansuojamos programos „Erasmus+“ lėšomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.