Bendruomenės kūrybos vakaras „Advento slėpiniai“

Ingrida Straleckienė

Šių metų pabaiga kitokia. Kaip ir visi metai – kitokie. Džiugu, kad Šlienavos pagrindinės mokyklos bendruomenė, kaip tie senovės lietuviai, metų pačioj pabaigoj susibūrėme draugėn ir „Zoom‘e“, kaip kokioj troboj, jaukiai pavakarojome ir pašlovinome visatos Kūrėją savo gerais ir gražiais darbais.

 

Pati kūrybos vakaro idėja jau prieš ketverius metus organizatoriams gimė iš smalsumo – praskleist nežinomybės šydą ir sužinot, ar yra bendruomenėje kuriančių žmonių, ką jie kuria, kaip kuria, iš noro tokius žmones suburt ir padrąsinti dalintis atradimais, pasiekimais, juk pripažinimas ir įvertinimas yra svarbu kiekvienam žmogui, iš noro paakinti kurti tuos, kurie dar tik žengia pirmuosius žingsnius arba ketina žengti.

 

Jeigu pirmaisiais metais teko prašyti ir įkalbinėti darbų autorius, kad parodytų, kad neslėptų to, ką sukūrė, tai šiemet organizatoriai sulaukė tiek darbų, kad galėjo konkursą surengti, kuriuos darbus eksponuot, o kurių – ne. Jei šeimoje yra bent vienas kuriantis žmogus, netrukus atsiranda ir kurianti šeima. Taip galima pasakyti apie Gužių, Urbonų, Jieznių šeimynas. Akivaizdu, kad gėriu galima užsikrėsti.

Kad laikas neitų dykai, technologijų mokytoja Jurgita Vingilienė surengė vakaro dirbtuves ir visus norinčius išmokė pasigaminti erdvinę snaigę. Kol vyko darbas, renginio dalyviai grožėjosi nufotografuotais mokinių, tėvelių, mokytojų darbais, klausėsi mokinių sukurtų eilėraščių, dainų, muzikinių kūrinių, minė mįsles, kurias sukūrė mokiniai.

 

Šventajame Rašte sakoma, kad nei vienas mūsų plaukelis nenukrenta be Dievo žinios. Skaitėme pasaulio istoriją, skaitėme apie badmečius, marus, nusinešusius milijonus žmonių gyvybių, reikia pasidžiaugti, kad gyvename tokiame amžiuje, kai užsidarę namuose ir net keturiomis spynomis užsirakinę nuo viruso, nesame atskirti nuo pasaulio. Išmaniosiomis technologijomis galime ir mokytis, ir bendrauti. Tik technologijų kūrėjų dėka vakarojome neatskirti nuo bendruomenės. O mūsų vakaro technologijų dalies režisierei Jurgitai Norvilienei – ypatinga padėka, ji – tas nematomas vakaro žmogus, be kurio vakaras gal ir būtų įvykęs, bet tikrai ne tokio gražaus formato.

 

Ačiū Jurgitai, ačiū visiems geros valios technologijų kūrėjams. Tiems, kurie priešina žmogų ir technologijas, klausdami, kas nugalės, atsakyčiau mūsų laikų technologijų genijaus, išradėjo, brangiausios pasaulyje kompanijos „Apple“ įkūrėjo Styvo Džobso (Steven Paul Jobs) žodžiais, kuris apie savo kūrybą yra pasakęs: „Išmainyčiau visas savo sukurtas technologijas į vieną popietę su Sokratu“. Taigi, technologijos – tik priemonė, jos niekuomet nepakeis žmogaus. Džiugu, kad turime šeštąjį pojūtį ir girdime Kūrėjo balsą, kviečiantį bendradarbiauti. Kūrėme, kuriame ir kursime.

 

Ačiū visiems kūrėjams, dalyviams, ačiū kūrybos vakaro organizatoriams – Jurgitai Norvilienei, Jurgitai Vingilienei, Aistei Juškaitei-Lukianskienei, Laimai Gužienei, Almai Mačiulskienei, Violetai Pakštienei, Loretai Kučinskienei, Ingridai Straleckienei.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.