Bėgte į lietuviškų žodžių šventę

Rasa Motiejauskienė, Vida Intaitė
,
priešmokyklinio ugdymo pedagogės

Telšiuose vyko jau tradicija tapęs skaitymo maratonas, į kurį kasmet registruojasi įvairaus amžiaus žmonės. Skaitymo trukmė neribojama – galima skaityti nuo vieno sakinio, kelių žodžių iki kelių puslapių.

Telšių lopšelis-darželis „Eglutė“ gavo kvietimą kovo 5 d. Telšių rajono savivaldybės administracijos Didžiojoje salėje dalyvauti skaitymo maratone „Laumių pėdomis per Žemaitiją“. Tad susidomėję užsiregistravome ir mes – „Žvirbliukų“ grupės auklėtojos, vaikai ir jų mamos. 2019-ieji paskelbti Vietovardžių ir Žemaitijos metais, todėl neatsitiktinai pasirinkome temą „Žemaitijos vietovardžiai tautosakoje“.

 

Pasiskirstę po vieną padavimą ar legendą apie Žemaitijos krašto vietovardžių atsiradimą, mokėmės skaityti bendrine kalba arba žemaitiškai. Mažiesiems skaitovams gal ir buvo per sunku skaityti tarmiškai, bet mes, auklėtojos ir kai kurios mamos, stengėmės tekstus perskaityti autentiška žemaičių tarme.

Pats skaitymo maratonas vaikams paliko neišdildomą įspūdį: ugdytiniai savo eilės laukė susėdę į savivaldybės narių kėdes, klausėsi, kaip skaitė kiti suaugusieji ir vaikai, patys skaitė per mikrofoną prieš didelę auditoriją. Na, o drąsos vaikučiams, žinoma, suteikė šalia sėdėjusios mamos.

 

Grįždami iš renginio vaikai dalijosi įspūdžiais: „Reikia skaityti per mikrofoną, kad būtų garsiau ir visi girdėtų, man tai patiko“ (Adrijus), „Truputį jaudinausi, bet mamytė ramino, kad viskas bus gerai“ (Kajus), „O aš gerai skaičiau, nes moku aiškiai ir garsiai skaityti“ (Danielius).

Tokios bendros išvykos vaikams – pats nuostabiausias dalykas, nes gali pabūti kitoje aplinkoje kartu su grupės draugais, auklėtojomis, tėvais.

 

„Vaikai, vaikai – patys gražiausi žodžiai… Ir jie keliauja per Lietuvos žemę džiugindami, kurdami, spalvindami ir save atrasdami.“

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.