Begalė patirčių vienoje kelionėje

Programa „Renkuosi mokyti“ ir „Lietuvos geležinkeliai“ sveikina mokytojus ir kviečia keliauti bei patirti pažinimo džiaugsmą.

 

„Renkuosi mokyti!” ir „Lietuvos geležinkelių“ keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ jau ketvirtą kartą kviečia tarptautinės mokytojų dienos proga pamokas perkelti į traukinius. Spalio 5-7 dienomis iniciatyvos „Traukiniu į pamoką” dalyviais tapti galės ne tik mokiniai, bet ir visi kartu vykstantys keleiviai – kiekvieno, pasirinkusio norimą maršrutą, laukia daug įdomių atradimų apie Lietuvos istoriją, literatūrą, architektūrą, gamtą bei kultūrą.

 

Iniciatyva „Traukiniu į pamoką!“ siekiama parodyti, kokia įdomi ir kūrybinga yra mokytojo profesija bei priminti, kad mokytis galime ne tik mokykloje ir klasėje. „Daugumai kelionės asocijuojasi su poilsiu, atostogomis, pramogomis. Bet iš tikrųjų juk kiekviena kelionė yra atradimų ir naujų patirčių metas. Po kelionės visada grįžtame namo kitokie, bent šiek tiek ūgtelėję. Taip gali būti ir su pamoka!”, – drąsina programos „Renkuosi mokyti!” vadovas Artur Adam Markevič.

Mokymasis netradicinėje aplinkoje

 

Daug kalbama apie mokymąsi kitose aplinkose, išeinant už mokyklos, klasės ribų. Toks mokymasis suteikia mokiniams daug daugiau progų tai, ką mokosi, iš karto pamatyti ar atrasti jį supančioje aplinkoje, pritaikyti žinias praktiškai bei geriau jas įsisavinti. Programos „Renkuosi mokyti!” mokytoja Augustė Baltrūnaitė teigia: „Pamokos netradicinėje aplinkoje gali tapti visai magiškos, nes kartais vaikai užmiršta, jog mokosi ir labiau pasineria į buvimą čia ir dabar. Tikiu, kad tai sužadina ir smalsumą, ir pažinimo džiaugsmą. Manau, kad mokymasis ne mokyklos kabinete paskatina (o kartais, gal net priverčia) vaikus pritaikyti įgautas žinias praktiškai. To sieksiu ir šį kartą su savo rengiama pamoka.”

 

Nors pamokos, kuri vyksta ne klasėje, planavimas ir organizavimas reikalauja gerokai daugiau laiko ir jėgų, tai tampa puikia galimybe tiek geriau pažinti pačius mokinius ir jų domėjimosi sritis, tiek augti pačiam, kaip mokytojui. „Man, kaip technologijų mokytojui, labai svarbu savo mokomąjį dalyką sieti su kasdienybe, plačiu kontekstu. Mokymo aplinkos įvairovė, skirtingos patirtys – tai reikšmingi pagalbininkai siekiant supažindinti mokinius su šiandien aktualiomis problemomis. Juolab mokantis apie architektūrą – patirtis mieste tampa pagrindiniu žinių šaltiniu. O ir tyrinėti daug įdomiau tai, ko dar taip gerai nepažįsti. Mokytojui belieka organizuoti ir sukoncentruoti, o tai labai įdomus darbas su netikėtais rezultatais”, – mintimis dalijosi programos „Renkuosi mokyti!” mokytojas Augustinas Viselga.

 

Daugiau informacijos ir pamokų planai

„Kasdien bene tvariausia transporto priemone – traukiniu – į mokyklas, būrelius ir laisvalaikio vietas vyksta iki tūkstančio moksleivių. Spalio 5–7 dienomis traukiniai taps erdvėmis mokytis, todėl šią savaitę norime pakviesti mokyklinio amžiaus vaikus patirti keliones „LTG Link“ traukiniais kitaip. Siūlome nieko nelaukti ir jau šiandien pasirinkti išskirtinės pamokos kryptį“, – teigia „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.

 

O vienos svarbiausių švietimo bendruomenei šventės, mokytojų dienos, proga „Renkuosi mokyti!“ ir „LTG Link“ nori ištarti AČIŪ mokytojams, kurie kuria, įkvepia ir kasdien dirba dėl mūsų šalies ateities! „Mokytojų dienos proga norėtųsi padėkoti visiems pedagogams, kurie tiki, jog mokymosi procesas gali būti įtraukiantis, išeinantis už paprastos klasės ir vadovėlio ribų. Ačiū mokytojams už drąsą keliauti naujais vingiuotais mokymosi „maršrutais“. Jūsų drąsa ir kūrybiškumas padeda mokiniams augti!”, – dėkoja programos „Renkuosi mokyti!“ vadovas Artur Adam Markevič.

Apie „Renkuosi mokyti!“

 

Programa „Renkuosi mokyti!“ buria švietimo bendruomenę – programos dalyvius ir alumnus, mokytojus, mokyklas – ir siekia į Lietuvos švietimą atnešti pozityvius pokyčius. Siekdama pokyčių, programa pritraukia motyvuotus, į pagalbą kitam orientuotus dalyvius, kurie siekia, jog kiekvienas vaikas, nepriklausomai nuo savo aplinkos, mokykloje galėtų atskleisti savo potencialą.

Programą inicijuoja VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“. Pokyčius padeda kurti pagrindinis programos partneris „Vilniaus prekybos“ paramos fondas „Dabar“.

 

„Renkuosi mokyti!“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.