Be praeities nebūtų dabarties

Alina Bliūdžiuvienė
,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Kaip mes šiandien gyvename, nulėmė praeitis. Tai, ką mes turime šiandien, niekaip nebūtų atsiradę be to, kas buvo vakar. O kaip gyveno žmonės praeityje? Kokius daiktus jie naudojo? Kas palengvino jų buities darbus? Tai klausimai, į kuriuos atsakymo ieškojo Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“ priešmokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės vaikai.

 

Istorijos pažinimas prasideda nuo šeimos, paprašius tėvelių atsinešti senovinių daiktų, buvo aktyviai lankomi seneliai ir naršomos namų palėpės. Visais ten rastais lobiais nešini, atėjo į grupę. Suskaičiavome 50 eksponatų. Mintis šovė akimirksniu – darome mini muziejų, ne kitaip, nes galima iš taip arti pamatyti, savo rankomis paliesti praeitį: pasimatuojant vyžas, pabandant imituoti lyginimą su senoviniais lygintuvais, vienas buvo net su ištraukiamu geležiniu kaitinimo elementu. Sugrūsti prieskonius, pasverti, išskalbti, pasivaikščioti su medinėmis klumpėmis ir dar daugybė iššūkių, kuriuos bandė atlikti šiuolaikiniai vaikai. Edukacijas paįvairino interaktyvus žaidimas.

 

 

Suvokimas apie praeities kasdienybę, žmogaus norą ir atkaklumą, žinių pritaikymą – pavyzdys vaikams, kaip ateityje jie savo išradimais tobulins ir keis pasaulį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.