Basakojų tako „Kutenpėdis“ atidarymo šventė

Rima Varinauskė

Kretingos r. Jokūbavo A. Stulginskio mokykloje-daugiafunkciame centre spalio pabaigoje surengta basakojų tako „Kutenpėdis“ atidarymo šventė. Takas įrengtas remiantis XIX a. vokiečių dvasininko, žymaus natūropato Sebastiano Kneipo sukurtu holistiniu sveikatos gerinimo modeliu, sveikatos filosofija, kuri remiasi 5-ių elementų sistema: judėjimo terapija, vaistažolių terapija, vandens terapija, harmonijos terapija, sveika mityba.

 

Šią vasarą mūsų mokykla dalyvavo Kretingos savivaldybės paskelbtame konkurse, o mūsų paruoštas projektas „Sveikata ir aš“ laimėjo lėšų basakojų takui įrengti. Šio projekto lėšos taip pat panaudotos mokinių ekskursijai-pasivaikščiojimui Birštono Kneipo sode, prizams: gertuvėms, kuprinėms, sveiko maisto mugei.

Projekto įgyvendinimui sutelkta visa mokyklos bendruomenė: ir mokytojai, ir aptarnaujantis personalas, ir mokiniai, ir tėvai. Aktyviausiems mokiniams įteikti prizai.

 

Iškilmingą basakojų tako atidarymo ceremoniją mokiniai pradėjo bendru šokiu. Kaspiną perkirpo ir takelio pavadinimą „Kutenpėdis“ atidengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir trečios klasės mokinys, takelio pavadinimo autorius, mokyklos mokinių tarybos pirmininkas.

Patys drąsiausieji bendruomenės nariai mūsų basakojų taką išbandė.

1–10 klasių mokiniai taip pat dalyvavo šokinėjimo per virvutę varžybose (nugalėtojai apdovanoti gertuvėmis ir sportiniais krepšiais), degustavo sveikų patiekalų, klausėsi paskaitos apie jų naudą organizmui, kurią vedė klubo „Atrandu save“ ekspertė, lektorė Lilita.

 

Tikimės, kad mokyklos ir kaimo bendruomenių nariai supras judėjimo terapijos, sveikos gyvensenos svarbą, pagerės jų fizinė ir psichinė savijauta, nes dažnai vaikštinės mūsų taku ir stiprins savo sveikatą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.