Baltasis badas

Dainora Ružauskienė
,
Mažeikių l.-d. „Gintarėlis“ gamtosauginės grupės pirmininkė

Žiema – ne vien tik linksmybės statant besmegenius, čiuožinėjant nuo kalnelio, bet ir rūpestis, kaip padėti peržiemoti žvėrims bei paukščiams. Ne visi paukščiai išskrenda žiemoti į šiltus kraštus ir ne visi žvėrys užmiega žiemos miegu. Sausį paspaudęs šaltukas kaip reikiant sukaustė žemę, paklojo ledo tiltus ir pribarstė daug sniego, tai įpareigojo mus padėti savo draugams.

 

Jau ne vienerius metus Mažeikių lopšelis-darželis „Gintarėlis“ vykdo akciją „Baltasis badas“, kurios tikslas – padėti miško žvėrims ir paukščiams įveikti žiemos negandas, atkreipti dėmesį į laukinių gyvūnų globą žiemos laikotarpiu, ugdyti vaikų meilę ir atjautą gamtai.

 

Sausio mėnesį su vaikais kalbėjome apie žiemojančius paukščius, aptarėme, kaip galime jiems padėti ištverti atėjusį sunkųjį metų laiką, kokį maistą jie mėgsta. Gaminome ir įrengėme prie langų lesyklas, pridėjome maisto ir laukėme, kol atskris mažieji draugai. Nepamiršome ir miško gyventojų. Aptarėme kaip jiems išgyventi žiemą, kokias gėrybes jie mėgsta, kodėl svarbu jiems padėti.

 

Darželio bendruomenė: vaikai, tėvai, pedagogai, įstaigos darbuotojai visą savaitę į darželį nešė įvairias gėrybes ir skanėstus paukščiams ir miško gyventojams. Džiaugiamės surinktų gėrybių gausa ir įvairove.

 

Pasikvietę į įstaigą Mažeikių miško girininkijos girininkus Artūrą ir Vaidą, sudėjome visas „dovanas“ į automobilį ir su nekantrumu laukėme, kol jos pasieks mišką. Akcija įgyvendinta!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.