Baisogalos šaulėms – išbandymas pūga!

Giedrė Nakutienė
,
Baisogalos g-jos mokytoja, šaulė

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Klaipėdos skyrius kartu su Lietuvos šaulių sąjungos rinktine sausio 21–22 d. kvietė karius, šaulius ir šalies piliečius dalyvauti XXI nakties žygyje „Klaipėdos sukilėlių keliais“. Šiais metais žygis buvo skirtas savanoriui šauliui Antanui Ubavičiui, 1923 m. sukilimo dalyviui, atminti.

 

Įveikti 25 kilometrus naktį siaučiant pūgai – ne juokas! Didžiuojamės, kad mūsų – Baisogalos gimnazijos jaunųjų šaulių komandai – Gretai Gaučaitei, Karolinai Antonovaitei, Emilijai Misevičiūtei, Gabijai Petraitytei, Karinai Pirinauskaitei, Dorotei Damasickytei ir būrio vadei Dovilei Petraitytei – nebaisu nei pūga, nei tamsa, nei gūsingas vėjas, nei grėsmingos Baltijos bangos, nei smėlio, purvo duobių ruožai, nei kiti fiziniai iššūkiai. Kartu su 2,3 tūkst. žygeivių, nepaisydamos ypač sudėtingų oro sąlygų, mūsų jaunosios šaulės įveikė visas ekstremaliąsias situacijas, garbingai baigė pėsčiomis ilgą maršrutą Palanga–Klaipėda ir buvo apdovanotos diplomais.

 

Tokie žygiai mus visus augina, grūdina, sustiprina ne tik kūną, bet ir charakterį, ir leidžia suprasti, kad mūsų galimybių ribos dažnai yra toliau, nei mes manome jas esant. Pražygiavęs geriau gali suvokti tų šimtmečio senumo įvykių akimirkas. Tėvynės labui!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.