Baisogalos gimnazistai svečiavosi Lenkijoje

Inga Nainienė

Gruodžio 13–17 d. Radviliškio r. Baisogalos gimnazijos šeši mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis Vilma Giniotiene ir manimi, Inga Nainiene, lankėsi Kozcesin mieste (Lenkija), kuriame vyko tarptautinės programos „Erasmus+“ antrojo mobilumo projektas „Be Supportive Mindful Active Responsible Tolerant – BE SMART“. Jame dalyvavo su partneriais iš Rumunijos, Lenkijos, Turkijos ir Makedonijos.

 

Per susitikimą mokiniai įsitraukė į įvairias veiklas, integruotas pamokas, pasitikrino matematines žinias, išbandė robotikos užsiėmimus, patobulino bendravimo anglų kalba įgūdžius. Projekto komanda susipažino su lenkų liaudies šokiais ir kostiumais, diskutavo su mokiniais, kuo skiriasi ir kuo panašios mokyklos Lietuvoje ir Lenkijoje. Mobilumo dalyviai lankėsi Jono Pauliaus II progimnazijoje, Kozcesin miesto urėdijoje, kultūros centre, vyko net į keturias į UNESCO sąrašą įtrauktas vietas: koncentracijos stovyklą Aušvico-Birkenau muziejų, Veličkos druskos kasyklą, Tarnovske Gurose esančią švino, sidabro ir cinko rūdų kasyklą, Krokuvos senamiestį.

 

Susitikimo dalyviai užmezgė naujų draugystės ryšių, sukūrė naujų bendradarbiavimo planų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.