Baisogalos gimnazistai „matavosi“ būsimas profesijas

Loreta Puzarienė
,
karjeros ugdymo veiklų koordinatorė

Baisogalos gimnazijos I–IV klasių mokinių grupės sausio 12 ir kovo 31 dienomis su lydinčiais mokytojais vyko į karjeros planavimo renginius. Sausio 12 dieną 18 mokinių dalyvavo Radviliškio miesto Lizdeikos gimnazijos organizuotame karjeros ugdymo renginyje STUDIJOS IR KARJERA 2022. Jame susipažino su dešimties Lietuvos universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų ir profesinių centrų siūlomomis studijų programomis. Klausėsi žurnalo REITINGAI  vyriausiojo redaktoriaus Gintaro Sarafino paskaitų: „Kokias klaidas daro mokiniai, planuodami savo karjerą“; „Kokių profesijų reikės 2022–2027 metais; „Universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų pliusai ir minusai“; „Kaip rinktis profesiją, kad robotai nepaliktų jus be darbo“.

 

Vilniaus TECH Stojančiųjų centro vyriausioji specialistė Valerija Bernotienė supažindino su reikalavimais stojantiesiems: 2022–2023 metų minimaliais rodikliais stojantiesiems į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas pirmos pakopos ir vientisąsias studijas ir konkursinio balo skaičiavimu; kas keičiasi stojantiesiems 2024 metais; ką būtina žinoti sudarant individualų ugdymo planą. Mokiniai lankė universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų ekspozicijas ir parvežė į mūsų gimnazijos karjeros ugdymo bibliotekėlę naujausios profesinio orientavimo(si) informacijos.

 

 

Kovo 31 dieną 53 gimnazijos mokiniai vyko į tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą KARJERA IR STUDIJOS 2022, vykstančią Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO Vilniuje. Vieni mokiniai joje dar tik ieškojo savo pasirinkimo, kiti išsklaidė savo abejones dėl būsimų studijų, o kai kurie džiaugėsi tvirtu savo apsisprendimu. Iš šios parodos taip pat parvežėme lauktuvių karjeros ugdymo stendui gimnazijos skaitykloje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.