Baisogalos gimnazijos mokinių paroda Seime

Evelina Buivydaitė

Spalio 15–31 d. Lietuvos Respublikos Seimo II rūmų parodų galerijoje buvo eksponuojama Radviliškio r. Baisogalos gimnazijos 6–8 ir I–IVg klasių mokinių darbų paroda „Tai gražiai mane augino“. Parodą inicijavo Seimo narys Vytautas Juozapaitis.

 

Parodos darbuose išryškinamas jauno žmogaus santykis su tėvyne, tauta, jos istorija, kultūra, kalba. Vienas iš parodos dalyvių IIg klasės mokinys Mantas Špokas savo ir kitų mokinių dailės kūrinius pristato kaip asmeninio santykio su pasauliu išraišką: „Tėvynėje žmonės paprastai vieni kitus atpažįsta pagal kalbą ir būdą. Savo darbuose tėvynę atpažįstame kaip motiną, duodančią kalbą ir būdą, dangų ir žemę, medį ir paukštį, mokančią su jais kalbėtis ir sugyventi. Tiesa, kartais ji pareikalauja ir aukų. Šiais laikais, kai pasaulis darosi lyg viena didelė visuomenė, svarbu priskirti save vienai ar kitai tautai, nepasiklysti globaliame pasaulyje. Kelrode žvaigžde čia gali tapti ir mūsų tautos himno žodžiai. Dorybė, Šviesa, Tiesa – tai orientyrai, kurie nušviečia mūsų, jaunų žmonių, kelią. Tai pasaulis, kuriame norime gyventi, kurti. Apie tokį pasaulį ir kalbame savo darbuose.“

 

Astos Juzukonienės ir Audronės Kudžmaitės nuotraukos

Parodoje savo darbus eksponavo šie mokiniai: Mantas Špokas, Gabija Petraitytė, Ana Marija Antonovaitė, Ieva Kasperavičiūtė, Aistė Rajunčiūtė, Samanta Ivinskaitė, Austėja Jarašiūnaitė, Gabija Aldonė Brazdauskaitė, Gražvilė Romančikaitė, Greta Semionovaitė, Greta Praninskaitė, Faustas Tvarijonavičius, Aušrinė Katkevičiūtė. Mokinius ruošė dailės vyresnioji mokytoja Audronė Kudžmaitė ir dailės mokytoja metodininkė Rasa Brazdžionienė.

Parodos uždarymo renginyje dalyvius sveikino Seimo nariai Algirdas Butkevičius ir Vytautas Juozapaitis, Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas Adas Jakubauskas. Kūrybinius darbus pristatė Baisogalos gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Asta Juzukonienė, mokinių vardu kalbėjo IIg klasės mokinys Mantas Špokas. Gimnazijos šokėjai, vadovaujami šokio mokytojos metodininkės Jūratės Kačiukevičienės, renginio dalyvius sveikino šokiu.

Mokiniai ir mokytojai džiaugėsi ir gražia paroda, ir ekskursija Seime.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.