Baisogalos gimnazijos mokinių ir mokytojų išvykos

Birutė Gedžiuvienė

Ekskursija į Varšuvą – Koperniko mokslo centrą ir Torunę

 

Ankstų birželio 4 d. rytą Baisogalos gimnazijos mokiniai išvyko į dviejų dienų kelionę po Lenkiją. Pirmą dieną keliautojai aplankė Varšuvą – Lenkijos sostinę. Ekskursijos metu vaikščiojo po Varšuvos senamiestį, klausėsi gido pasakojimų apie Lenkijos istoriją, architektūrą, istorinius paminklus. „Koperniko mokslo centre“, kuris yra vienas iš moderniausių muziejų Europoje, nuobodžiauti nebuvo kada – mokiniai interaktyviu būdu susipažino su mus supančiais reiškiniais, stebėjo judančius objektus, galėjo atrasti meną ir muziką, besidomintys biologija ir aplinkosauga galėjo tyrinėti žmogaus kūno dalis, pasitikrino savo fizinę būklę, žaidė žaidimus, statė, konstravo. Pasivaikščioję „Koperniko mokslo centre“ važiavo į viešbutį pailsėti ir atgauti jėgas prieš kitos dienos ekskursiją.

 

Kitą dieną mokiniai ir juos lydintys mokytojai vyko pamatyti vieną gražiausių Lenkijos miestų – Torunę, kurios senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Torunė garsėja kaip astronomo M. Koperniko gimtasis miestas, todėl aplankė jo paminklą. Be to, tai – meduolių miestas. Pirmieji meduoliai buvo iškepti 1380 metais. Torunės meduolių receptai griežtai saugomi, yra sakoma, kad iš šio miesto grįžti be meduolių – nevalia.

 

Smagu, kad galėjome aplankyti tokią gražią mūsų kaimyninę šalį, kurioje gausu nuostabių muziejų, eksponatų, rūmų ir, svarbiausia, galėjome tuo pasidžiaugti visi kartu. Manau, daug kas pritars, kad ši kelionė tikrai buvo nepamirštama.

Profesinė ir kultūrinė edukacija Nidoje

 

Naudodamiesi kokybės krepšelio teikiamomis galimybėmis Radviliškio r. Baisogalos gimnazijos pedagogai birželio 4–5 dienomis gilino ugdymo kompetencijas Nidoje vykusiame seminare „Microsoft Office 365 įrankių panaudojimas pamokoje“. Tik atvykusius mokytojus pasitiko lektorius Norbertas Airošius, Neringos sporto mokyklos direktorius. Jis supažindino kolegas su Nidos istorija, kultūriniu paveldu, ypatinga Kuršių nerijos gamta. Dėmesį patraukė sporto mokyklos, ugdančios jaunuosius buriuotojus, interjeras. Popiet Baisogalos pedagogų laukė seminaras Nidos gimnazijoje. Čia dvi dienas mokytojai mokėsi inovatyvių ugdymo formų: kaip naudojantis įvairiomis programėlėmis (REFLECTUS, TEAMS, LISTS. FLIPGRID) rasti, kaupti, apdoroti įvairią informaciją, organizuoti komandinį darbą, bendrauti virtualiame mokytojų kambaryje, t. y. sukurti bendradarbiavimo tinklus. Po seminarų – savarankiška pažintis su Nida.

 

Viešnagė Radvilų mieste

 

Birželio 7 d. grupė Baisogalos gimnazijos antrokų ir trečiokų dalyvavo Kėdainiuose vykdomoje edukacinėje programoje „Renesansas – Reformacija – Radvilos“. Pažintis su kultūriniais Kėdainiais prasidėjo Didžiosios Rinkos aikštėje prie paminklo Radviloms. Čia mokiniai klausėsi pasakojimo apie Radvilų įtaką Kėdainių istorijai, stebėjo škotų architektūros palikimą. Lankydamiesi protestantų reformatų ir liuteronų bažnyčiose sužinojo apie šio tikėjimo ypatybes. Evangelikų reformatų bažnyčioje gimnazistai aplankė kunigaikščių Radvilų kriptą, apžiūrėjo XVII a. nacionalinės reikšmės dailės paminklus – Radvilų sarkofagus. Lankydamiesi vienoje seniausių katalikų medinėje bažnyčioje mokiniai galėjo palyginti skirtingų konfesijų vertybes. Kėdainių Šviesiojoje gimnazijoje mokiniai klausėsi pasakojimo apie buvusią protestantų mokyklą, jos mokinius, o rūsyje apžiūrėjo patalpas, kuriose buvo įrengta protestantų spaustuvė. Gerą įspūdį paliko Kėdainių senamiestis. Kita edukacinės išvykos stotelė – Paberžė: 1863 m. sukilimo muziejus ir Tėvo Stanislovo liturginio meno saugotuvės. Čia gidė vedžiojo mokinius skaudžios istorijos keliais ir supažindino su viena šviesiausių Lietuvos asmenybių – Tėvu Stanislovu, vienuoliu kapucinu, jo palikimu Paberžėje. Visos edukacinės išvykos išlaidos finansuojamos iš kokybės krepšelio lėšų.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.